Гопи, гопники
Додано: Вів лютого 25, 2014 2:57 pm
Гопи, гопники (одн. гоп, гопник) - агресивна малокультурна міська молодь; зазвичай походить з незаможних родин і наближе до злочинного світу. Аж упріла 

Як вам таке?lelka писав:Гопи, гопники (одн. гоп, гопник) - агресивна малокультурна міська молодь; зазвичай походить з незаможних родин і наближе до злочинного світу. Аж упріла
Якщо подаємо тут частину мови, то й у всіх статтях треба подавати частину мови?lelka писав: 1. Перше слово доцільніше подати з поміткою виг. . Позначка невідм. стосується загалом відмінюваних частин мови, наприклад іменників, до яких вигуки не належать.
Про віддієслівні вигуки:lelka писав:2. Друге значення я б запозичила у СУМа: незле сформульоване. Питання про статус таких слів, здається, досі до кінці не вирішене. Що ж до кваліфікації "віддієслівний вигук", то я щось такої категорії слів не знаю.
У статті "Кліп"цей термін вже вживано. Хоч я починаю схилятися, що точніше їх назвати вигукові дієслова. Завантажте тут книжку Івана Огієнка "Наша літературна мова: як писати й говорити по-літературному". Там про них гарно написано. Хоч і сам автор інколи плутається в термінах, та більше визначає їх як вигукові дієслова.Віддієслівні вигуки здебільшого збігаються з формами 2-ї особи однини і множини дієслів наказового способу (пор.: гляди! диви! бувай! бувайте! даруй! даруйте! стривай! стривайте! прощайте! прощавайте! рятуйте! вибачте! бач! цур!) і зрідка — з цими ж формами, але теперішнього чи майбутнього часу (пор.: маєш! маєте! знаєш! знаєте! подумаєш!). Напр.: «Гляньте, козаки он ведуть когось. Диви!» (А. Головко); «Бувай, Марійко! — гукнув він дівчині, що стояла на березі» (О. Гончар); « — Рятуйте! Хата пливе!.. — гукали знизу» (О. Довженко); «Отака рости, дочко, — сказав,— та щаслива будь. Бач, одразу ж полегшало. А то ж із самої ночі — ну, горить усередині, і край!» (А. Головко); «Фронт навчання» — то, звісно, просто словеса, але щоб так знівечити своє м-майбутнє! Ніби навмисне на «відмінно» скласти сесію, і от — маєш! Залишила інститут» (Л. Письменна).
Чому? Гопцювати — танцювати, скакати.lelka писав:Зв'язок гоп і гопцювати зважаючи на значення останнього мені видається сумнівним.
Це цікаве питання. З народами зрозуміло. А що таке соціальна група?lelka писав:3. Тлумачення іменника гоп в принципі нормальне. Тільки якщо пояснювати гоп, то треба представник, а не представники. (Колись читала вельми мудру статтю, де говорилося, що початковою формою назв народів, соц. груп тощо слід уважати назив.в. множини, а не однини. Багато словників цього дотримуються. Мо', і нам варто?). Покликання на статтю гопник слід виділити курсивом.
Ніби все...
Було б незле. Знаю, з цим не завжди просто, але ще досить поширена практика.Анатолій писав:Якщо подаємо тут частину мови, то й у всіх статтях треба подавати частину мови?
Виправляюся. Гопцювати походить від гопати, тож цілком достатньо буде покликатися на останнєАнатолій писав:lelka написав:Зв'язок гоп і гопцювати зважаючи на значення останнього мені видається сумнівним.Чому? Гопцювати — танцювати, скакати.
ті ж гопи/гопникиАнатолій писав:А що таке соціальна група?
Так у тому то й річ, не завжди просто.lelka писав:Було б незле. Знаю, з цим не завжди просто, але ще досить поширена практика.Анатолій писав:Якщо подаємо тут частину мови, то й у всіх статтях треба подавати частину мови?
Ви ознайомилися з книжкою Івана Огієнка "Наша літературна мова: як писати й говорити по-літературному", що на неї я давав покликання? Там автор аргументовано доводить, що це саме дієслова, хоч і специфічні.lelka писав:Про віддієслівні вигуки. Бачите, віддієслівними утвореннями прийнято називати слова, утворені від дієслів афіксальним способом ("Укр. мова. Енциклопедія", С. 70). Оскільки ж тут ідеться про конверсію, доречніше говорити про вербаліазцію, тобто вербалізовані вигуки (там само, С. 65).
http://subject.com.ua/ukrmova/gramatica/106.htmllelka писав:До речі, була б вдячна, якби ви вказали, звідки взято цитату.
Перечитав ще Огієнка. Він пише, що такі форми: 1) обов’язково вказують на минулий час, 2) раптовість, 3) можна легко замінити на справжні дієслова вставним -ну-.lelka писав:Виправляюся. Гопцювати походить від гопати, тож цілком достатньо буде покликатися на останнє![]()
А тут взорував на СУМ. Знайшов там, зокрема, слово "стиляга". Здається, це також соціальна група, а стоїть в однині. Так само й у російських тлумачних словниках.lelka писав:ті ж гопи/гопникиАнатолій писав:А що таке соціальна група?