Сторінка 1 з 1

Ґалаґан

Додано: Сер серпня 12, 2015 10:32 pm
I_Dominik
Визначення є в СУМі, але слово написане через ''г'', а не ''ґ''

ГАЛАГАН, а, чол.
1. Головатий півень з голою шиєю. Бабин півень, горлатий галаган, злетів на тин і кукурікнув (Олесь Донченко, VI, 1957, 30); * У порівняннях. Мов півень отой галаган, від хати до хати бігав [отець Нокентій] (Юрій Збанацький, Єдина, 1959, 130).
2. діал. Поплавок на великій рибальській сіті. Од кілка до кілка висіли разками здорові поплавки, що звуться галаганами, пороблені з легкого сухого дерева (Нечуй-Левицький, II, 1956, 221).
3. діал. Старовинна мідна монета, а також мідна монета взагалі. Галаган маю в хустині зав'язаний, булок повні пазухи та й цукру добру байду (Василь Стефаник, III, 1954, 41).
Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, 1971. — Стор. 18.

http://sum.in.ua/s/ghalaghan

Re: Ґалаґан

Додано: Чет серпня 13, 2015 1:00 am
Анатолій
I_Dominik писав:Визначення є в СУМі, але слово написане через ''г'', а не ''ґ''
Так, я, насамперед, саме тому й хотів створити нову статтю. Але ще треба зважити на таке: у Грінченка означень більше ніж три.