Сторінка 1 з 1
Експатріяція
Додано: Сер травня 06, 2015 12:04 pm
Анатолій
Експатріяція, -ї (нрк, радян. експатріація, -ї), жін. , політ. Добровільне або примусове залишення батьківщини, часто пов’язане з утратою чи зміною громадянства.
Re: Експатріяція
Додано: Сер травня 06, 2015 7:02 pm
I_Dominik
Але чомусь надалі плутаємо експатріацію з еміґрацією. Еміґрація має до справи з набуттям або втратою громадянства (Степан Бандера, кардинали Сліпий, Любачівський і Гузар бул в еміґрації), а тисячі українців що нині живуть в Італії, Іспанії і Португалії то експатріація...
Re: Експатріяція
Додано: Сер травня 06, 2015 7:56 pm
Анатолій
Re: Експатріяція
Додано: Сер травня 06, 2015 8:56 pm
I_Dominik
Схожі так само, як сізо і тюрма - одне тимчасове, а інше постійне. Схожі поняття експатріації і еміґрації в українських словниках тому, що тоді, коли їх укладали виїзд за кордон на більше ніж тиждень майже автоматично призводив до втрати громадянства...
Як я вже казав вище, працівники амбасад є експатріантами, хоча не мають жодних інтенцій до позбуття свого громадянства, і якомога глибше намагаються інтеґруватися в суспільство тої країни, де працюють.
Re: Експатріяція
Додано: Сер травня 06, 2015 9:31 pm
Анатолій
I_Dominik писав:Як я вже казав вище, працівники амбасад є експатріантами, хоча не мають жодних інтенцій до позбуття свого громадянства, і якомога глибше намагаються інтеґруватися в суспільство тої країни, де працюють.
Ну, власне, так, працівники посольств — експатріянти, але вони не намагаються інтегруватись у суспільство тієї країни, де працюють.
Я повторюся: еміграція й експатріяція поняття схожі й не завжди можна провести межу (на відміну між тюрмою й сізо). От цікаво: шукаю "Винниченко емігрант" і мені видає про нього як емігранта; шукаю "Винниченко експатріянт" і мені видає про нього як експатріянта. То він хто?
Re: Експатріяція
Додано: Сер травня 06, 2015 10:55 pm
I_Dominik
em·i·grant noun - a person who leaves their own country in order
to settle permanently in another.
ex·pa·tri·ate noun - a person who lives outside their native country.
Тому у випадку Винниченка треба знати чи він від'їздив щоб якийсь час пожити за кордоном (експатріант), чи щоб не повернутися (еміґрант)...
Re: Експатріяція
Додано: Сер травня 06, 2015 11:13 pm
Анатолій
А якщо він сам не знав, чи хоче повернутися? Чи коли він перше думав, що не хоче повертатися, потім, що хоче, а потім знову передумав?
Re: Експатріяція
Додано: Сер травня 06, 2015 11:38 pm
I_Dominik
Тоді є ще простіший спосіб - як погодився по якімсь часі замінити свій паспорт на інший, то
еміґрант, як волів жити з 'білим паспортом' -
експатріат.