ЛОБІЗМ, -у, чол. Діяльність соціальних груп, які обстоюють свої особливі політичні інтереси; групи тиску на органи законодавчої та виконавчої влади.
[Лобізм як певний механізм, як технологія представництва інтересів є явищем нейтральним, змістовна оцінка якого можлива лише в конкретній ситуації (Ю. Сабанадзе, Групи інтересів в умовах перехідного суспільства). Надаючи цінну інформацію про реальну ситуацію та про можливі наслідки політичних рішень, лобізм створює надійну базу для них, допомагає уникнути помилкових і необачних кроків (П. Шляхтун, Політологія). Здійснюється за допомогою системи контор і агентів монополій, що існують при законодавчих органах США з часу прийняття закону про лобізм у 1946 р. (М. Головатий, Професія – політик). Проте насправді значна кількість міст не відповідає цьому параметру та отримала міський статус завдяки лобізму (Розвиток публічного права в Україні (доповідь за 2009-2010 роки)). Переважаюча роль лобізму, як прояв корпоративного впливу на владу, виявляється втім, що сьогодні велика частина рішень державного управління припадає на економічну сферу (О. П. Якубовський, Державна влада і громадське суспільство). Фахівці заговорили про представництво інтересів, як інтегральний показник діяльності парламентів, що логічно знаходить своє продовження у практиці лобізму (В. Литвин, Політична система для України: історичний досвід і виклики сучасності).]
Лобізм
Re: Лоббізм
А чому лоббізм а не лобізм?
Re: Лоббізм
Підтримую.Анатолій писав:А чому лоббізм а не лобізм?
Re: Лоббізм
Правило, будь ласка.
Re: Лоббізм
У загальних назвах іншомовного походження приголосні не подвоюються. Тільки в окремих загальних назвах зберігається подвоєння. Чому "лоббізм" не може бути тим "окремим" словом?
Re: Лоббізм
ВТССУМ:
лобі
невідм. , с.
1》 Система контор і агентів монополій при законодавчих органах, що чинять тиск на законодавців і чиновників на користь того або іншого рішення; лобізм.
|| Особи, що справляють вплив на членів парламенту під час прийняття чи відхилення законів тощо.
2》 збірн. Агентура цих контор і агентств; лобісти.
Re: Лобізм
Виходить, що лобізм — це і діяльність, і групи, що провадять таку діяльність? Іще: хіба лобіювання провадять ті, хто сам має з того безпосередній зиск? Хіба лобіювання відбувається не в інтересах когось іншого?Наталя писав:ЛОБІЗМ, -у, чол. Діяльність соціальних груп, які обстоюють свої особливі політичні інтереси; групи тиску на органи законодавчої та виконавчої влади.
[/color]