Упитанный

Обговорення нових та наявних статей сучасного словника
краєзнавець
Повідомлень: 1091
З нами з: Сер червня 23, 2010 10:34 am

Re: Упитанный

Повідомлення краєзнавець »

Анат писав:справна дівчина найрозкішніших форм
На отаку фразоньку у нас сказали б:
Ну й утнув, сукиному синові, стерво.
Бо то тілиста, ляля, виґандюрена. Врешті тлуста, розгодована, випанькана.
Як лялі Поплавського. Та хто ж про них скаже, що вони справні. Тю!
...видалено модератором...
Сприймаю, що "у вас" саме такі визначення у відповідних випадках вживаються. І на здоров"я. Але це не означає, що в інших частинах України не вживається в тому самому розумінні слово справна. І мною наведені відповідні приклади.
Бажаю вам всіляких гараздів.
краєзнавець
Повідомлень: 1091
З нами з: Сер червня 23, 2010 10:34 am

Re: Упитанный

Повідомлення краєзнавець »

Кувалдо, направді непереконливі ВАШІ аргументи, що мої аргументи непереконливі. :)
Бо ви, фактично, аргументів і не наводите. Та й, справді, як можна аргументувати, що такого-то слова чи такого-то значення слова у мові не існує? Ніхто так не знає якусь сучасну розвинуту мову, щоб знати вичерпний перелік слів у ній.
Я ж, дивуючись, що мої опоненти, явно вважаючи себе українцями, не сприймають слова справний у значенні упитанный (як щодо людини, так і щодо тварини), навів те ж значення цього слова в СУМі, навів приклади з інтернету, в т.ч. з літературного твору. Це - ПЕРЕКОНЛИВІ аргументи.
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5832
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Упитанный

Повідомлення Кувалда »

http://svoboda-slova.at.ua/publ/osnova_ ... h/1-1-0-47
Жительку села Веприк Гадяцького району примушували здати на м'ясо трьох корів. В 2007 році Ірина Снісаренко утримувала двох корів, на весну батьки привели ще й свою. Кожної весни гадяцька ветлабораторія бере у корів аналіз крові на лейкоз. Це коштує до 60 гривень за тварину. Снісаренкам спочатку повідомили, що хворі дві корови, потім вже сказали, що три. В той час у Ірини Василівни проживав 10 місячний онук, якого пригощали парним молоком. Родина була в паніці. –У мене волосся дибом вставало. Онук пив молоко прямо з під корови. Що робити, куди везти дитину, адже в неї може бути лейкоз?, - злякалась господарка. Того самого дня, коли привезли довідки на корів, до двору приїхали шабаї з Харкова вже зі списком 18 лейкозних корів. Це нас дуже насторожило. Ми ще не знали до пуття, що корови хворі, а в них вже списки, - каже Ірина Снісаренко. Та й корови були справні, не схоже, що хворі. Ветлікар Володимир Губар відмовивсь взяти повторний аналіз.

це Вам приклад правильного вжитку навіть на Полтавщині слова "справний". навіть не знаю, що ще додати
Анат
Повідомлень: 127
З нами з: Чет січня 26, 2012 6:30 pm

Re: Упитанный

Повідомлення Анат »

Захопився розглядом ситуації, забув про колег. Пане Краєзнавцю, даруйте.
Мабуть різко контрастує вживання. У нас - 1) не поламаний 2) інтегральна оцінка особи - хазяїна, дівки, молодиці, жінки.
Навіть уже справний парубок неприйнятне.
краєзнавець
Повідомлень: 1091
З нами з: Сер червня 23, 2010 10:34 am

Re: Упитанный

Повідомлення краєзнавець »

Анат писав:Захопився розглядом ситуації, забув про колег. Пане Краєзнавцю, даруйте.
Мабуть різко контрастує вживання. У нас - 1) не поламаний 2) інтегральна оцінка особи - хазяїна, дівки, молодиці, жінки.
Навіть уже справний парубок неприйнятне.
Дякую, Анате.
З вашого поста виходить, що ви приєдналися до мого твердження, що інтегральна оцінка справна (в розумінні упитанная) цілком прийнятна для дівки, молодиці . Саме про це йдеться і в наведених мною вище прикладах.
Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3822
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Re: Упитанный

Повідомлення Andriy »

трішки почистив гілку — намагався залишити лише те, що стосується теми, перепрошую, якщо стер щось зайве
Відповісти

Повернутись до “Обговорення статей”