Несовместимый

Обговорення нових та наявних статей сучасного словника
Відповісти
краєзнавець
Повідомлень: 1091
З нами з: Сер червня 23, 2010 10:34 am

Несовместимый

Повідомлення краєзнавець »

Несовместимый - непоєднальний (Маркс хотів поєднати дві непоєднальні речі... - Іван Кошелівець)
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5832
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Несовместимый

Повідомлення Кувалда »

додано
Анат
Повідомлень: 127
З нами з: Чет січня 26, 2012 6:30 pm

Re: Несовместимый

Повідомлення Анат »

Може тут помилка?
• несовместимые поняття – несполучні (непоєднанні) поняття.
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5832
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Несовместимый

Повідомлення Кувалда »

поправив
Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3822
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Re: Несовместимый

Повідомлення Andriy »

травмы несовместимые з жизнью — це можна якось по-людськи перекласти чи тре таки «несумісні з життям» як у прикладі?
sikemo
Повідомлень: 3097
З нами з: Пон травня 13, 2013 7:58 pm

Re: Несовместимый

Повідомлення sikemo »

травмы несовместимые з жизнью — це можна якось по-людськи перекласти чи тре таки «несумісні з життям» як у прикладі?
для початку, → травмы, несовместимые з жизнью

смертельний -а, -е. 1) Який призводить до смерті, має своїм наслідком смерть (про рану, хворобу і т. ін.). || || Який загрожує смертю, може привести до загибелі, смерті.
Смертельний випадок — випадок серйозного захворювання, тяжкої травми, що може закінчитися або закінчується смертю.

СМЕРТЕ́ЛЬНИЙ (який призводить до смерті), СМЕ́РТНИЙ, ЛЕТА́ЛЬНИЙ мед.; УБИ́ВЧИЙ (ВБИ́ВЧИЙ), УБІ́ЙЧИЙ (ВБІ́ЙЧИЙ), СМЕРТОНО́СНИЙ (здатний позбавляти життя, убивати). Смертельна хвороба; Смертельна рана; Летальний кінець; Він глянув на мене так, що коли б людський погляд мав убивчу силу, я мусив би впасти бездиханним трупом (Я. Гримайло); Смертоносний газ.

----
завджи, як щось вважається неукраїнським, неоковирниМ, чужим, слід вдаватись до нейтральної, і поширеної лексики, прикладом якої є слово смертельний.
Відповісти

Повернутись до “Обговорення статей”