Распечатка

Обговорення нових та наявних статей сучасного словника
Ксандер
Повідомлень: 155
З нами з: Сер січня 04, 2012 10:35 pm
Звідки: м. Брянка Луганської обл.

Re: Распечатка

Повідомлення Ксандер »

Шановна громадо, шановні редактори, я багато користуюся викладеними тут словниками і якось випадково прочитав статтю сучасного словника "Распечатка" з наведеними до неї прикладами. Я не мовознавець, не фахівець, але категоричність твердження про неприйнятність варіянту "роздруківка" мене дещо засмутила. Не обстоюю цей варіянт, як дуже вдалий, але, гадаю, він є цілком припустимим (насправді, мені здається, що роздрук - це швидше процес, аніж його результат). Цитований вами п. Олександр Лебідь питається, чи є якісь схожі слова в українській мові? Якщо йдеться про суфікс із закінченням, то вони таки є. Одразу ж проситься "бруківка", а відкриваючи АС за запитом *івка серед ананасівок і корівок знаходимо цілком відповідні: бляншівка, банківка, скаженівка, лямівка й облямівка, спорохнівка та ин., що мають цілком імовірно таке ж походження, що й роздруківка.
Що ж до "мало не потрапила до словників", то насправді вже потрапила. Великий сучасний англо-український українсько-англійський словник (Загнітко А.П., Данилюк І.Г. Донецьк, 2008 - 1008 с.) подає:
роздруківка - listing, print, printing, printout.
P.S. Вважаю абсолютно недоречним використання вказаного слова на означення дії (процесу) (це й справді не властиве українській мові), але припустимим на означення його результату (може бути й видруківка, але роздруківка вже блукає мовним простором)
З повагою.
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5832
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Распечатка

Повідомлення Кувалда »

роздрук – це не процес.
У нас багато слів, які норм не порушують, от скажімо "учбовий", та, втім, з різних причин не прийнятні/не вдалі. Добре. буде з позначкою "нерекомендоване".
Танка
Повідомлень: 182
З нами з: Пон квітня 25, 2011 12:39 pm

Re: Распечатка

Повідомлення Танка »

"Русско-украинский словарь по информатике и вычислительной технике", ред. И.А.Черненко, Кие, Изд. "Рось", 1994 подає:
распечатка (продукт) рОздрук, -у, (действие) роздрукувАння, -я, р.мн. -ань, (неоконч.д.) роздрукОвування, -я, р.мн. -ань, р.вЫборочная рОздрук вибіркОвий, р.программы р.програми.
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5832
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Распечатка

Повідомлення Кувалда »

та й у Жайворонка (Російсько-український словник) теж: распечатка – (действие) розпечатання; (неоконч. — ещё) роздруковування; роздрукування, (распечатанные листы) роздрук, -у.
Але чомусь форумці не можуть без роздруківки :lol:
Анат
Повідомлень: 127
З нами з: Чет січня 26, 2012 6:30 pm

Re: Распечатка

Повідомлення Анат »

Як на мене -
1) видрук,
(касательно множества копий, ещё) роздрук, (нрк.) роздруківка, вилучити
роздруківка - взагалі покруч
(действие) видрукування, видруковування
, роздрукування, роздруковування; вилучити
Підкреслюю - як на мене.
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5832
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Распечатка

Повідомлення Кувалда »

:D то вкидай, то викидай. хай побуде трохи.
Анат
Повідомлень: 127
З нами з: Чет січня 26, 2012 6:30 pm

Re: Распечатка

Повідомлення Анат »

Пане, Кувалде, процес набув інтенсивного почережного характеру. Пробачте, великодушно.
Як компенсація.
- Надько, зараз модно заміж йти цнотливою.
- Ай, за тією модою не поспієш!
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5832
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Распечатка

Повідомлення Кувалда »

стаття Мода наповнюється :D
Анатолій
Повідомлень: 4725
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Re: Распечатка

Повідомлення Анатолій »

Зображення
Остання сторінка "Букваря" Івана Федорова - першого друкованого підручника східних слов'ян. Федоров пише, що й над іншими благоугодними писаннями "...с вожделінієм потрудитися хощу, аще благоволить Бог вашими святими молитвами. Видруковано во Львові, року 1574". Внизу герб міста Львова і друкарська марка (шляхетський герб) Федорова. Таких букварів з усіма сторінками у світі збереглося тільки два, всі інші неповні - тому що це була книга, яка постійно використовувалася, до того ж дітьми.
Відповісти

Повернутись до “Обговорення статей”