Барабан

Обговорення нових та наявних статей сучасного словника
Відповісти
Кошик
Повідомлень: 34
З нами з: Сер листопада 03, 2010 10:35 am

Барабан

Повідомлення Кошик »

3. По барабану –( неважно, без разницы, по фигищу, безразлично, что совой об пень, что пнем об сосну, до лампады, что в лоб что по лбу, нет никакой разницы, хрен редьки не слаще, какая разница, не все ли равно, один черт, плевать, до лампочки, мое дело сторона) – не проявлять интереса; Не имея большого значения, не заслуживая внимания; несущественно, незначительно.
Оценочная характеристика чего-либо как несущественного, незначительного, не имеющего большого значения, не заслуживающего внимания.
Оценочная характеристика чего-либо как посредственного. Толковый словарь Ефремовой. Т. Ф. Ефремова. 2000.
Український відповідник:
По цимбалах – не виявляючи інтересу,байдуже. Цей подумки проказаний тост мені так припав до вподоби, що я його виголосив ще кілька разів, аж поки мені не стало по цимбалах. (Ю. Винничук)
Словник сучасного українського сленгу, Т. М. Кондратюк, Харків – 2006 р.
БА́ЙДУ́ЖЕ (не виявляючи інтересу), БАЙДУ́ЖНО рідше, БАЙДУ́ЖО рідше, БАЙДУ́ЖКИ розм., ІНДИФЕРЕ́НТНО книжн., БАЙДУ́ЖЛИВО рідко, ВІДЧУ́ЖЕНО підсил.; АПАТИ́ЧНО, ЗБАЙДУЖІ́ЛО, БЕЗПРИ́СТРАСНО, ПРОХОЛО́ДНО розм.; НЕУВА́ЖНО, НЕУВА́ЖЛИВО. - Чого вам? - спідлоба, зовсім байдуже, поглянула і знову насурмонилась (М. Стельмах); Воли стоять спокійно й байдужно ремиґають, ніби не звертаючи жаднісінької уваги на вештання й ярмарковий гармидер (І. Нечуй-Левицький); Зорі мерехтіли високо й байдужо (Ю. Смолич); Відповзла [жінка] од пожарища, дихнула на повні груди і почала байдужки спостерігати, як стрибає вогонь з вікна до стріхи (І. Шаповал); - Як можна так індиферентно ставитись до свого здоров'я? - зовсім розхвилювався Валентин Модестович (Ю. Шовкопляс); Вона й привіталася, і снідання подала, .. та все якось наче недбайливо, якось байдужливо (Марко Вовчок); В залі хтось апатично співав під акомпанемент рояля (П. Панч); - Що? - спитала вона неуважно. А потім наче повернулася здалеку, де блукала думкою, всміхнулась: - Ще навчишся, я тебе навчу (Є. Гуцало).

________________________________________

БА́ЙДУ́ЖЕ (у знач. предик. - не має значення, неважливо), БАЙДУ́ЖКИ розм., ОДНА́КОВО, ВСЕ ОДНО́ [УСЕ́ ОДНО́], ДАРМА́ розм., НЕВА́ЖНО розм., СІ́ЛЬКІСЬ [СІ́ЛЬКОСЬ] заст., ЧХА́ТИ підсил. розм., НАЧХА́ТИ підсил. розм., ПЛЮВА́ТИ підсил. розм., НАПЛЮВА́ТИ підсил. розм.; НІЧО́ГО розм. (не заважає, не має значення). Байдуже, хто говорить (М. Коцюбинський); - Не холодно, Блаженко? - питається старший лейтенант. - Байдужки (О. Гончар); - А хіба тобі не однаково, в якій бригаді працювати? - дивується Петро Іванович (М. Ю. Тарновський); Мені все одно, що воно там написано, бо я його незугарна прочитати (І. Нечуй-Левицький); Настрій у мене був піднесений, хоч сани і не чекали мене біля двору. Дарма, якось доберусь (О. Гуреїв); - Та звідки ви взяли? - Гудзій розвів руками. - Неважно (А. Головко); - Хоч, може, і не буду більше членствувати, та сількісь: Веселий Кут у дві тисячі десятин хоч кого заспокоїть навіки (Панас Мирний); - Треба знати, з ким ведешся. Ви думали, чим мені сподобалися? Що професор? Начхати! (П. Загребельний); - Це, знаєте, зовсім не входить в наші плани. Будь інший час - тоді що! Наплювать (Г. Хоткевич); Йому нічого, а Маланці горе велике (М. Коцюбинський).

________________________________________

БА́ЙДУ́ЖЕ (у знач. предик., кому до кого-чого - не цікавить, не обходить кого-небудь щось), БАЙДУ́ЖКИ розм., ДАРМА́ розм. А сволок - все йому байдуже, Усе дарма, чого тужить (Л. Глібов); Досадно й на свекруху, що їй все байдужки, .. сидить, наче нічого нема (Грицько Григоренко).
Інтегрована лексикографічна система «Словники України» 3.1
Усміхайтеся=))))
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5832
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Барабан

Повідомлення Кувалда »

додано барабан. байдуже - нейтральне слово. піде в статтю безразлично
Наталя

Re: Барабан

Повідомлення Наталя »

Пане Кувалдо. У цій темі (форум словника.нет) п. Дмитро запропонував чимало цікавих українських відповідників російському по барабану, що у словниках годі й шукати. Коли Ваша ласка, випустіть їх у народ.
Ґречно вдячна. :)
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5832
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Барабан

Повідомлення Кувалда »

Наталю, якщо Ваша ласка, дайте цей перелік, бо я можу переглянути тільки один допис про "за всі голови" (досить дивна сполука, прямо кажучи :roll: ).
Наталя

Re: Барабан

Повідомлення Наталя »

А саму гілку хіба не можете переглядати? :? Гм... Дивно.
Усезнайко
Повідомлень: 529
З нами з: Нед червня 28, 2009 12:29 am

Re: Барабан

Повідомлення Усезнайко »

Кувалдо, натисніть зверху Опції, а там виберіть Стандартний.
Ніхто не знає стільки, скільки не знаю я.
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5832
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Барабан

Повідомлення Кувалда »

дякую
Наталя

Re: Барабан

Повідомлення Наталя »

Чекаю Ваше коронне "додано". :roll:
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5832
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Барабан

Повідомлення Кувалда »

додано. стаття "Безразлично"
Наталя

Re: Барабан

Повідомлення Наталя »

Моя дяка Вам, п. Кувалдо. :)
Відповісти

Повернутись до “Обговорення статей”