Ожидание

Обговорення нових та наявних статей сучасного словника
Відповісти
Танка
Повідомлень: 182
З нами з: Пон квітня 25, 2011 12:39 pm

Ожидание

Повідомлення Танка »

У статті ожидание
(http://www.r2u.org.ua/s?w=%D0%BE%D0%B6% ... ghlight=on) наведено:

Зал ожидания - за́ля чека́ти, чека́льня, дожида́льня.

Чи не варто додати до цього ще й значення почекальня?

"На львівському вокзалі Макс пішов компостувати білети, а Євгенія розглядала людей, яких було багато в почекальні."
(Валерія Врублевська "Шарітка з Рунгу"
Анатолій
Повідомлень: 4725
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Ожидание

Повідомлення Анатолій »

Танко, на цьому форумі обговорюють статті Сучасного (народного) словника. Статті "Ожидание" чи "Зал" у ньому поки що немає. Якщо ви хочете обговорити словосполуку "Зал ожидания", створіть на форумі нову тему "Ожидание" і напишіть там свої роздуми. Не створюйте на форумі тем, які містять словосполук, бо тоді не буде зв’язку між такою темою і атею у словника.
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5832
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Ожидание

Повідомлення Кувалда »

я поправив
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5832
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Ожидание

Повідомлення Кувалда »

Стосовно "почекальні", Танко. Попри використання цього слова (я так розумію, в західних областях), утворене воно не дуже правильно. Якщо Ви наберете в пошуку на сайті *альня, то побачите слова на кшталт приймальня, вітальня, дожидальня, чекальня, пра́льня, брошурува́льня, почива́льня, днюва́льня тощо. Всі вони утворені від недоконаних дієслів, за винятком привіта́льні (відверто кажучи, коване слово). і взагалі в українській віддієслівні іменники творять зазвичай від недоконаних дієслів. Хоча є, звісно, й від доконаних: побажання, поздоровлення тощо.
Статтю додано. Тепер натиснувши "Стаття", Ви перейдете на статтю з народного словника і побачите там, зокрема, "зал ожидания". І, відповідно, будь-яка стаття з цього словника (він позначений [10]), може бути обговорена на форумі. Натиснувши кнопку "Обговорення статті", перейдете на обговоренні її на форумі (якщо таке обговорення є). Зв’язок між статтею і обговоренням на форумі відбувається через назву: тому назва статті (в словнику) і назва обговорення (на форумі) мають збігатися (на сайті враховано, що назва статті може складатися з декількох слів, як у цьому випадку "Ожидание, ожиданье". І хоча назва обговорення лише "Ожидание", зв’язок однаково встановлюється). Деталі таких фокусів можете розпитати в Адміністратора сайту ;)
Отже, назву обговорення записуєте так, щоб вона була і назвою наявної вже статті (або майбутньої статті). А вже в тексті вказуєте, яку сполуку хотіли б обговорити.
Для обговорення сполук ще можна скористатися розділом "Мовні консультації". Але ці обговорення вже прямо з народним словником не пов’яані.
Якщо помилилися з назвою обговорення, натискуєте кнопку "EDIT" і правите.
Анат
Повідомлень: 127
З нами з: Чет січня 26, 2012 6:30 pm

Re: Ожидание

Повідомлення Анат »

Не можете мене заспокоїти з того приводу, що очікувати у мене зв'язане з тривогою, чимось малоприємним.
І тому зала очІкування для мене зала, де чекають на катастрофу.
От зала перебування - нормально. Перебути якийсь час.
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5832
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Ожидание

Повідомлення Кувалда »

1. в статті не зала очікування
2. зала перебування - надто широко. бальна зала - це теж зала перебування
Відповісти

Повернутись до “Обговорення статей”