Поверхневий — поверховий

Питання та відповіді щодо української мови

Модератор: Анатолій

Відповісти
Анатолій
Повідомлень: 4702
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Поверхневий — поверховий

Повідомлення Анатолій »

Поверхневий — поверховий

Поверхневий (прикметник від слова «поверхня») — який перебуває, відбувається на поверхні чи на невеликій глибині від неї: поверхневі води, поверхневі джерела, поверхневий натяг рідини, поверхневі шари Землі. У переносному значенні не вживається.

Поверховий (прикметник від слова «поверх» у найпоширенішому в сучасній літературній мові значенні «ряд приміщень у будинку, на судні, розташованих на одному рівні; ряд предметів, розташованих на одному рівні») — який стосується поверху будинку, судна або має поверхи: поверхові двері, поверховий будинок. Уживається також як друга частина складних прикметників: одноповерховий, десятиповерховий, кількаповерховий, багатоповерховий, малоповерховий, міжповерховий тощо.

Поверховий (прикметник від слова «поверх» у рідковживаному в сучасній літературній мові значенні «поверхня») — те саме, що поверхневий: поверхові води, поверхові джерела. Тепер виступає найчастіше в переносному значенні «неглибокий; який не стосується до суті справи»: поверхове тлумачення, поверхове уявлення, поверхові знання.

С. І. Головащук, «Словник-довідник з українського літературного слововживання».
Востаннє редагувалось Пон лютого 26, 2024 9:55 am користувачем Анатолій, всього редагувалось 2 разів.
Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3779
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Re: Поверхневий — поверховий

Повідомлення Andriy »

А можна навести (авторитетні) джерела?? Дякую.
Відповісти

Повернутись до “Мовні консультації”