Конкурс-3
Re: Конкурс-3
Голосування:
1. Sean Carroll. The Particle at the End of the Universe.
2. John C. Lennox. God's Undertaker: Has Science Buried God?
3. Javier Leach. Mathematics and Religion: Our Languages of Sign and Symbol
1. Sean Carroll. The Particle at the End of the Universe.
2. John C. Lennox. God's Undertaker: Has Science Buried God?
3. Javier Leach. Mathematics and Religion: Our Languages of Sign and Symbol
Re: Конкурс-3
Додав оголошення про конкурс на головну сторінку
-
- Повідомлень: 698
- З нами з: П'ят серпня 31, 2012 2:49 pm
Re: Конкурс-3
Пан Кувалда написав "будь ласка" через дефіс. Хто Ви і що Ви зробили з паном Кувалдою? Де Ви його тримаєте, зізнавайтеся?
Аудиторію спробую рухнути.
Маю питання: то голосувати треба чи ні? Чи можна просто вибрати собі книжку до вподоби й оголосити, скільки розділів осилю?
Аудиторію спробую рухнути.
Маю питання: то голосувати треба чи ні? Чи можна просто вибрати собі книжку до вподоби й оголосити, скільки розділів осилю?
Re: Конкурс-3
"будь-ласка", Олесю, це найпопулярніший пошук на сайті [незаперечний лідер ]. Так свідчить статистика. Виявилося заразним
Кожен вибирає до вподоби книжку і оголошує Книжка може бути з рекомендованого списку або "своя". Головне, щоб була науково-популярна і якісна. Я, мабуть, подам список і умови в одному дописі.
Але в Анатолія цікавий вибір: книжку войовничого атеїста компенсував двома книжками математиків-теологів
Кожен вибирає до вподоби книжку і оголошує Книжка може бути з рекомендованого списку або "своя". Головне, щоб була науково-популярна і якісна. Я, мабуть, подам список і умови в одному дописі.
Але в Анатолія цікавий вибір: книжку войовничого атеїста компенсував двома книжками математиків-теологів
Re: Конкурс-3
Конкурс-3. Переклад науково-популярних книжок [математика, природничі науки, філософія, психологія, соціологія, таке ]
Нижче подано рекомендований список книжок для перекладу, але кожен охочий може перекладати й іншу науково-популярну книжку [аби тільку якісну і бажано якісно]. Зокрема, в списку бракує книжок з хімії, біології. Можна зорієнтуватися щодо літератури тут. Про "свою" книжку слід написати, вона може виявитися не належною до наукпопу [щоб не було зайвої роботи]. Ще одне обмеження – рік видання книжки [від 2008 року, за 2007 і раніші не пропонувати]. Можуть бути переклади з англійської, французької, німецької, італійської, еспанської мов, але перевагу віддавати англійській [принаймні поки].
Кожен конкурсант оголошує про свій вибір тут [у цій гілці]: книжка така, розділ такий [розділ – мінімальний обсяг, охочі можуть перекладати хоч усю книжку – згори обмежень нема ].
В інтернеті щонайменше є хоча б один розділ будь-якої книжки (а більшість з пропонованого списку є повністю). Якщо виникнуть з цим проблеми, то не мовчіть .
До 01.03.2014 можна вибирати й оголошувати тут про свій вибір.
До 01.06.2014 – переклад і подання своїх доробків.
Переклади будемо розміщувати в розділі "Пропоновані до перекладу книжки", з можливістю форумчанського голосування за книжку, щось на кшталт. Форма голосування буда одна для всіх [про неї пізніше], так з’ясуємо, хто здобуде найбільшу прихильність форумців [ і 3 літри меду ].
Щодо журі та решти призів, повідомлю згодом. Було б добре, якби зголошувалися охочі пожурити конкурсантів.
Поки все.
СПИСОК книжок (рекомендований)
1. Stephen Hawking. A Brief History of Time. From the Big Bang to Black Holes. (2011)
Книжка вибрана для Конкурсу-2, але залишились не перекладені 3 розділи: 7. Black Holes Ain't So Black; 8. The Origin and Fate of the Universe; 12. Conclusion (здається, вже в роботі).
Знаменита книжка англійського фізика, космолога (мабуть, найвідомішого на сьогодні). Перше видання вийшло 1988 року, відтоді понад 20 перевидань англійською. Книжка перебувала у списку бестселерів "Sunday Times" понад чотири роки, потрапила в List of best-selling books (певно, єдина науково-популярна книжка в цьому списку – продано понад 10 млн. примірників) і т.д. Є багато перекладів, фільми тощо. Українською мовою нема. Сподіваюсь, ми таки її закінчимо перекладати .
2. John D. Barrow. The Book of Universes. 352 pages (2013).
Автор – професор-дослідник Кембридзького ун-ту, математик, фізик, космолог, один з найвідоміших популяризаторів науки, зо двадцять книжок, сотні статтей.
Книжка, зокрема, про останні ідеї фізики, астрономії. Вельми захопливе має бути читво.
3. George Musser. The Complete Idiot’s Guide to String Theory. 334 pages. Publisher: Alpha (2008)
Автор – старший редактор найвідомішого науково-популярного журналу "Scientific American". Численні статті його потрапляли в The Best American Science Writing і The Best American Science & Nature Writing anthologies. Має купу нагород. Та й назва книжки дуже приваблива. Про теорію струн чули, мабуть, усі, тому більше не писатиму.
4. Andrew Zimmerman Jones, Daniel Robbins. String Theory For Dummies. 384 pages (2009).
5. The Great Mathematical Problems. Ian Stewart. 352 pages (2013)
Є деякі математичні завдання, значення яких виходить за рамки звичного – як Велика теорема Ферма або гіпотеза Гольдбаха – вони загадки, які означують математику. В книжці йдеться про великі проблеми, як уже розв’язані, так і ні, чому ці проблеми існують, чому вони мають значення, що змушує математиків шукати їх розв’язки і де вони перебувають у контексті математики і природничих наук загалом. Автор – один з найвідоміших у світі популяризаторів математики, десятки книжок.
6. Jim Holt. Why Does the World Exist?: An Existential Detective Story. 320 pages. (2013)
Зачепивши «найтемніше питання філософії», Джим Голт досліджує найбільшу метафізичну містерію всіх часів: чому щось є замість того, щоб не бути? Книжка, що в одну мить стала бестселером, захоплює уяву як критиків, так і читачів, намагаючись відстежити наші найсвіжіші спроби збагнути походження Всесвіту. Голт узяв на себе роль космологічного детектива, що подорожує планетою й бере інтерв’ю у видатних науковців, філософів і письменників «порівнюючи одну теорію з іншою» (Джеремі Бернштайн, «Вол стріт джоурнал»). 2012 New York Times Top 10 Book of the Year.
7. John C. Lennox. God's Undertaker: Has Science Buried God?. 224 pages.
Автор – професор математики та філософії науки Оксфордського університету, захисник християнської віри. Відомий також завдяки публічним дебатам з Річардом Докінзом та іншими відомими атеїстами. Українською виходив тритомник (у співавторстві з Гудінгом) "Людина та її світогляд. Для чого ми живемо і яке наше місце у світі.
8. Javier Leach. Mathematics and Religion: Our Languages of Sign and Symbol. 208 pages (2010).
9. Nicholas Carr. The Shallows: What the Internet Is Doing to Our Brains. 280 pages. (2011)
Вже знайомий нам Кар, автор есею, запропонованого для Конкурсу-1. Власне, як впливає на наші мізки інтернет. Книжка – фіналіст Пулітцерівської премії (2011 р.) серед нехудожніх. 10 розділів і передмова з післямовою – як розділ.
10. Lisa Randall. Knocking on Heaven's Door: How Physics and Scientific Thinking Illuminate the Universe and the Modern World. 480 pages. (2012)
Авторка – перша жінка в штаті фізичного факультету Прінстонського університету і перша жінка фізик-теоретик в штаті Масачусетського технологічного інституту і Гарвардського університету. Першу її науково-популярну книжку "Warped Passages : Unraveling the Universe's Hidden Dimensions" New York Times' внесла у список "100 notable books of 2005". У 2007-му внесена "Time magazine" до "100 Most Influential People" (Time 100) в номінації "науковці і мислителі". Написала лібрето опери. Одним словом, вельми здібна.
Зміст книжки: останні події в фізиці, колайдер, темна матерія і загалом роль науки.
11. Sean Carroll. The Particle at the End of the Universe. 352 pages. (2012).
Відомий фізик і популяризатор науки про відкриття елементарної частинки Гіґза [Нобелівська премія за 2013 р.], відповідальної за наявність маси, також відомої як "частинки Бога". Книжка-лавреат премії Королівського товариства за 2013 рік (найкраща англомовна науково-популярна книжка року).
12. Daniel Kahnemen. Thinking, Fast and Slow. 512 pages. (2012)
Один із найбільших бестселерів за версією «Нью-Йорк таймз», нагорода «Найкраща книга» у 2012 році від Національної академії наук; вибрана «Нью-Йорк таймз» до переліку найкращих книжок 2011 року; одна з найкращих книжок 2011 року за версією «Глоуб енд мейл»; одна з книжок 2011 року за версією «Зи економіст»; одна з найкращих нехудожніх книжок 2011 року за версією «Вол стріт джоурнал». У книжці «Мислення: швидке і повільне» Денієл Канемен, відомий психолог та володар Нобелівської премії з економіки [єдиний серед психологів], проводить революційну екскурсію мисленням і пояснює, як працюють дві його системи. Перша система – швидка, інтуїтивна та емоційна. Друга – повільніша, але й логічніша. Вплив занадто великої впевненості у корпоративних стратегіях, складність передбачити, що принесе нам щастя у майбутньому, неймовірний ефект когнітивних упереджень на все: від гри на фондовій біржі до планування відпустки – все це можна зрозуміти, збагнувши, як дві системи формують наші судження та рішення. Запрошуючи читача до бесіди про те, як ми думаємо, Канемен показує, де ми можемо довіряти інтуїції, а де – ні, і як нам скористатися перевагами повільного мислення. Він також пропонує практичні поради, як використовувати різноманітні техніки для захисту від мисленнєвих заминок, що часто створюють нам життєві труднощі.
13. Dan Ariely. Predictably Irrational: Hidden Forces That Shape Our Decisions. 384 pages. (2010)
Бестселлер "Нью-Йорк таймз" про причини й наслідки людської поведінки, яка нам здається природною, але насправді нелогічна, і якщо до неї придивитися, то можна зрозуміти її корені й робити інакший вибір у житті, хай чого це стосується: купівлі телевізора чи вибору партнера
Багато захоплених відгуків від преси та читачів й інформація про автора за лінком: http://www.amazon.com/Predictably-Irrat ... redictable
Думка Андрія : є цікаві моменти, але дах не зриває, як у Гокінга Також трішки забагато не зовсім потрібних ліричних відступів (цікаво, що американські автори цим менше грішать).
14. Lee Smolin. Time Reborn: From the Crisis in Physics to the Future of the Universe. 352 pages (2013).
Смолін – відомий фізик-теоретик, автор бестселера The Trouble With Physics: The Rise of String Theory, the Fall of a Science, and What Comes Next (є російський переклад)
Є рецензія на "Time Reborn" в "Критиці" № 7-8 (189-190) за 2013 р.
Нижче подано рекомендований список книжок для перекладу, але кожен охочий може перекладати й іншу науково-популярну книжку [аби тільку якісну і бажано якісно]. Зокрема, в списку бракує книжок з хімії, біології. Можна зорієнтуватися щодо літератури тут. Про "свою" книжку слід написати, вона може виявитися не належною до наукпопу [щоб не було зайвої роботи]. Ще одне обмеження – рік видання книжки [від 2008 року, за 2007 і раніші не пропонувати]. Можуть бути переклади з англійської, французької, німецької, італійської, еспанської мов, але перевагу віддавати англійській [принаймні поки].
Кожен конкурсант оголошує про свій вибір тут [у цій гілці]: книжка така, розділ такий [розділ – мінімальний обсяг, охочі можуть перекладати хоч усю книжку – згори обмежень нема ].
В інтернеті щонайменше є хоча б один розділ будь-якої книжки (а більшість з пропонованого списку є повністю). Якщо виникнуть з цим проблеми, то не мовчіть .
До 01.03.2014 можна вибирати й оголошувати тут про свій вибір.
До 01.06.2014 – переклад і подання своїх доробків.
Переклади будемо розміщувати в розділі "Пропоновані до перекладу книжки", з можливістю форумчанського голосування за книжку, щось на кшталт. Форма голосування буда одна для всіх [про неї пізніше], так з’ясуємо, хто здобуде найбільшу прихильність форумців [ і 3 літри меду ].
Щодо журі та решти призів, повідомлю згодом. Було б добре, якби зголошувалися охочі пожурити конкурсантів.
Поки все.
СПИСОК книжок (рекомендований)
1. Stephen Hawking. A Brief History of Time. From the Big Bang to Black Holes. (2011)
Книжка вибрана для Конкурсу-2, але залишились не перекладені 3 розділи: 7. Black Holes Ain't So Black; 8. The Origin and Fate of the Universe; 12. Conclusion (здається, вже в роботі).
Знаменита книжка англійського фізика, космолога (мабуть, найвідомішого на сьогодні). Перше видання вийшло 1988 року, відтоді понад 20 перевидань англійською. Книжка перебувала у списку бестселерів "Sunday Times" понад чотири роки, потрапила в List of best-selling books (певно, єдина науково-популярна книжка в цьому списку – продано понад 10 млн. примірників) і т.д. Є багато перекладів, фільми тощо. Українською мовою нема. Сподіваюсь, ми таки її закінчимо перекладати .
2. John D. Barrow. The Book of Universes. 352 pages (2013).
Автор – професор-дослідник Кембридзького ун-ту, математик, фізик, космолог, один з найвідоміших популяризаторів науки, зо двадцять книжок, сотні статтей.
Книжка, зокрема, про останні ідеї фізики, астрономії. Вельми захопливе має бути читво.
3. George Musser. The Complete Idiot’s Guide to String Theory. 334 pages. Publisher: Alpha (2008)
Автор – старший редактор найвідомішого науково-популярного журналу "Scientific American". Численні статті його потрапляли в The Best American Science Writing і The Best American Science & Nature Writing anthologies. Має купу нагород. Та й назва книжки дуже приваблива. Про теорію струн чули, мабуть, усі, тому більше не писатиму.
4. Andrew Zimmerman Jones, Daniel Robbins. String Theory For Dummies. 384 pages (2009).
5. The Great Mathematical Problems. Ian Stewart. 352 pages (2013)
Є деякі математичні завдання, значення яких виходить за рамки звичного – як Велика теорема Ферма або гіпотеза Гольдбаха – вони загадки, які означують математику. В книжці йдеться про великі проблеми, як уже розв’язані, так і ні, чому ці проблеми існують, чому вони мають значення, що змушує математиків шукати їх розв’язки і де вони перебувають у контексті математики і природничих наук загалом. Автор – один з найвідоміших у світі популяризаторів математики, десятки книжок.
6. Jim Holt. Why Does the World Exist?: An Existential Detective Story. 320 pages. (2013)
Зачепивши «найтемніше питання філософії», Джим Голт досліджує найбільшу метафізичну містерію всіх часів: чому щось є замість того, щоб не бути? Книжка, що в одну мить стала бестселером, захоплює уяву як критиків, так і читачів, намагаючись відстежити наші найсвіжіші спроби збагнути походження Всесвіту. Голт узяв на себе роль космологічного детектива, що подорожує планетою й бере інтерв’ю у видатних науковців, філософів і письменників «порівнюючи одну теорію з іншою» (Джеремі Бернштайн, «Вол стріт джоурнал»). 2012 New York Times Top 10 Book of the Year.
7. John C. Lennox. God's Undertaker: Has Science Buried God?. 224 pages.
Автор – професор математики та філософії науки Оксфордського університету, захисник християнської віри. Відомий також завдяки публічним дебатам з Річардом Докінзом та іншими відомими атеїстами. Українською виходив тритомник (у співавторстві з Гудінгом) "Людина та її світогляд. Для чого ми живемо і яке наше місце у світі.
8. Javier Leach. Mathematics and Religion: Our Languages of Sign and Symbol. 208 pages (2010).
9. Nicholas Carr. The Shallows: What the Internet Is Doing to Our Brains. 280 pages. (2011)
Вже знайомий нам Кар, автор есею, запропонованого для Конкурсу-1. Власне, як впливає на наші мізки інтернет. Книжка – фіналіст Пулітцерівської премії (2011 р.) серед нехудожніх. 10 розділів і передмова з післямовою – як розділ.
10. Lisa Randall. Knocking on Heaven's Door: How Physics and Scientific Thinking Illuminate the Universe and the Modern World. 480 pages. (2012)
Авторка – перша жінка в штаті фізичного факультету Прінстонського університету і перша жінка фізик-теоретик в штаті Масачусетського технологічного інституту і Гарвардського університету. Першу її науково-популярну книжку "Warped Passages : Unraveling the Universe's Hidden Dimensions" New York Times' внесла у список "100 notable books of 2005". У 2007-му внесена "Time magazine" до "100 Most Influential People" (Time 100) в номінації "науковці і мислителі". Написала лібрето опери. Одним словом, вельми здібна.
Зміст книжки: останні події в фізиці, колайдер, темна матерія і загалом роль науки.
11. Sean Carroll. The Particle at the End of the Universe. 352 pages. (2012).
Відомий фізик і популяризатор науки про відкриття елементарної частинки Гіґза [Нобелівська премія за 2013 р.], відповідальної за наявність маси, також відомої як "частинки Бога". Книжка-лавреат премії Королівського товариства за 2013 рік (найкраща англомовна науково-популярна книжка року).
12. Daniel Kahnemen. Thinking, Fast and Slow. 512 pages. (2012)
Один із найбільших бестселерів за версією «Нью-Йорк таймз», нагорода «Найкраща книга» у 2012 році від Національної академії наук; вибрана «Нью-Йорк таймз» до переліку найкращих книжок 2011 року; одна з найкращих книжок 2011 року за версією «Глоуб енд мейл»; одна з книжок 2011 року за версією «Зи економіст»; одна з найкращих нехудожніх книжок 2011 року за версією «Вол стріт джоурнал». У книжці «Мислення: швидке і повільне» Денієл Канемен, відомий психолог та володар Нобелівської премії з економіки [єдиний серед психологів], проводить революційну екскурсію мисленням і пояснює, як працюють дві його системи. Перша система – швидка, інтуїтивна та емоційна. Друга – повільніша, але й логічніша. Вплив занадто великої впевненості у корпоративних стратегіях, складність передбачити, що принесе нам щастя у майбутньому, неймовірний ефект когнітивних упереджень на все: від гри на фондовій біржі до планування відпустки – все це можна зрозуміти, збагнувши, як дві системи формують наші судження та рішення. Запрошуючи читача до бесіди про те, як ми думаємо, Канемен показує, де ми можемо довіряти інтуїції, а де – ні, і як нам скористатися перевагами повільного мислення. Він також пропонує практичні поради, як використовувати різноманітні техніки для захисту від мисленнєвих заминок, що часто створюють нам життєві труднощі.
13. Dan Ariely. Predictably Irrational: Hidden Forces That Shape Our Decisions. 384 pages. (2010)
Бестселлер "Нью-Йорк таймз" про причини й наслідки людської поведінки, яка нам здається природною, але насправді нелогічна, і якщо до неї придивитися, то можна зрозуміти її корені й робити інакший вибір у житті, хай чого це стосується: купівлі телевізора чи вибору партнера
Багато захоплених відгуків від преси та читачів й інформація про автора за лінком: http://www.amazon.com/Predictably-Irrat ... redictable
Думка Андрія : є цікаві моменти, але дах не зриває, як у Гокінга Також трішки забагато не зовсім потрібних ліричних відступів (цікаво, що американські автори цим менше грішать).
14. Lee Smolin. Time Reborn: From the Crisis in Physics to the Future of the Universe. 352 pages (2013).
Смолін – відомий фізик-теоретик, автор бестселера The Trouble With Physics: The Rise of String Theory, the Fall of a Science, and What Comes Next (є російський переклад)
Є рецензія на "Time Reborn" в "Критиці" № 7-8 (189-190) за 2013 р.
-
- Повідомлень: 23
- З нами з: Вів жовтня 25, 2011 11:05 am
- Звідки: Львів
Re: Конкурс-3
Мабуть годилося б закінчити насамперед Гокінґа, тому беру розділ 7 "BLACK HOLES AIN’T SO BLACK". Залишається ще один розділ із цієї книжки. Якби його хтось взяв, зросли б шанси, що книжка таки побачить світ (хоча б у електронній формі).
Re: Конкурс-3
Її ми просто мусимо закінчити і оформити
-
- Повідомлень: 698
- З нами з: П'ят серпня 31, 2012 2:49 pm
Re: Конкурс-3
Я візьму перший розділ із Jim Holt. Why Does the World Exist?: An Existential Detective Story, якщо вистачить часу, то, може, щось іще.
Re: Конкурс-3
Olesya_Gomin, дякую за нагадування про початок Конкурсу-3 Буденні клопоти та свята відволікли трохи від даного сайту. З радістю візьму участь. Потрібно декілька днів для ознайомлення зі списком і вже потім повідомлю про обрану книгу (чи розділ). Деякі книги зацікавили вже самою назвою
Re: Конкурс-3
берусь за 12. Daniel Kahnemen. Thinking, Fast and Slow.
поки перший розділ...
поки перший розділ...