лупити, бити?
тискати, тиснути (в значенні клавіші, кнопки) (аналогічно англ. hit)?
Жмакать
-
- Повідомлень: 1091
- З нами з: Сер червня 23, 2010 10:34 am
Re: Жмакать
Пожмакане (після пиятики) обличчя, пожмакана сорочка...
"Пожмакать" - схоже на українізм.
Тому - жмакати.
"Пожмакать" - схоже на українізм.
Тому - жмакати.
Re: Жмакать
Теж про це подумала. Та й гроші бувають пожмакані в кишені, папір в руках...краєзнавець писав:Пожмакане (після пиятики) обличчя, пожмакана сорочка...
"Пожмакать" - схоже на українізм.
Тому - жмакати.
Re: Жмакать
*жмак* в словниках
Re: Жмакать
Я так розумію, що такого слова у рос. мові нема (принаймні ні у словнику Жайворонка, ні у 3-томному 1969 р. цього слова не знайшла). Зате Грінченко подає і жмак, і жмаки, і жмакати/жмакувати, і жмакання.
Re: Жмакать
Я його нерідко чув саме від російськомовних. Хоча це й розмовне, але воно мені здалось похідним від «нажимать». І це нічого спільного з українським жмаканням немає, коли не помиляюсь. Бо навряд чи це українці до такого додумались і поширили на аж північні простори. Англійською, це називають hit (вдарити кнопку буквально), щось на кшталт ткнути. Хотів би це тут вирішити перш ніж подавати на e2u.
Re: Жмакать
Те, що жмакати тепер сприймається як "ісконно русскоє", не дивина: уміють росіяни запозичувати . І те, що hit, як i click, нічого спільного з укр. жмакати не має, теж правда. Я б, коли йдеться про кнопку, пропонувала клацнути, тицьнути, натиснути врешті (удома часто кажемо цикнути/цакнути). Якщо йдеться про переклад з англійської, то варто від неї й відштовхуватися, не вдаючись до посередництва російської.