Народний загальний англо-український словник

Новини та оголошення сайту e2u.org.ua
Відповісти
Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3782
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Народний загальний англо-український словник

Повідомлення Andriy »

Пару років тому почалася робота над Загальним народним англійсько-українським словником (http://e2u.org.ua/main/dicts).
Мета проекту — створити сучасний всеохопний словник, який базується на сучасних означеннях англійських слів і надає перекладачу багатий вибір з українських аналогів.
Основна відмінність від наявних загальних англо-українських словників — використання сучасних авторитетних джерел для означень англійських слів, транскрипцій та сполук (зокрема Oxford Dictionaries, Merriam-Webster, Longman English Dictionary, по потребі Wikipedia, The Free Dictionary).
Також велику увагу приділено українській частині, в якій дається якомога повніший перелік відповідників з відомих джерел:
Російсько-український академічний словник 1924–33рр., А. Кримський, С. Єфремов, Російсько-український словник сталих виразів 1959р., І. О. Вирган, М. М. Пилинська тощо.
Слід зазначити, що словник спирається на чинний правопис, тож відповідники зі старих словників інколи адаптуються. Також уточнення та упорядкування варіантів використовуються сучасні тлумачні словники.
Додавання статей в словник йде за популярністю запитів, тож переважно туди спочатку потрапляють найактуальніші й найсучасніші слова й поняття.
Сьогодні словник налічує вже понад 2600 статей. Ви можете допомогти проекту так:
* найпростіше: просто користуватись словником (http://e2u.org.ua) - запити складаються в базу і кожен відсутній переклад є кандидатом на додавання, база поповнюється майже щодня
* коментувати статті словника: в кожній статті веб-сторінки результатів пошуку з народного загального словника є іконка посилання до обговорення на форумі,
якщо ви побачили неточність, або переклад, якого бракує, будь ласка, натисніть на посилання і прокоментуйте це на форумі (для входу на форум потрібно буде зареєструватися)
* пропонувати сталі сполуки з перекладами
* якщо у вас є бажання, час та хист, ви можете стати редактором словника і зможете додавати/редагувати статті напряму (через веб-сторінку)
Відповісти

Повернутись до “Новини”