Свес

Обговорення нових та наявних статей сучасного словника
Відповісти
Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3822
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Свес

Повідомлення Andriy »

1) Выступающая, свешивающаяся часть предмета. 2) местн. Крыша на столбах; навес.
цікавить саме перша частина, напр. «свес автобуса» (тобто його частина, що йде за задніми колесами)
Анат
Повідомлень: 127
З нами з: Чет січня 26, 2012 6:30 pm

Re: Свес

Повідомлення Анат »

стріха
краєзнавець
Повідомлень: 1091
З нами з: Сер червня 23, 2010 10:34 am

Re: Свес

Повідомлення краєзнавець »

гузир
Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3822
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Re: Свес

Повідомлення Andriy »

краєзнавець писав:гузир
щось не те:
1》 Нижня товста частина снопа.
2》 Місце, де зав'язано мішок.
3》 Ріг мішка, ятера і т. ін.
краєзнавець
Повідомлень: 1091
З нами з: Сер червня 23, 2010 10:34 am

Re: Свес

Повідомлення краєзнавець »

Я й не мав на увазі, що десь у словниках гузир трактується як "частина корпусу автомобіля за задніми колесами". У мене справді виникла асоціація з товщою частиною снопа, з рогом мішка, що звисає...
До речі, працюючи авіаційним інженером, довелося передивлятися документацію польського літака, що прибув на ремонт. Деякі польськомовні назви деталей і агрегатів літака мені сподобалися. Знаєте, як у них зветься фюзеляж (сподіваюся, розумієте, що це)? Кадуб! Тобто, діжка. Справді, фюзеляж може навівати асоціації з діжкою. А якби для перекладу слова фюзеляж варіянт діжка був запропонований тут? Можна уявити собі реакцію. :) Знайшли б визначення діжки в класичному розумінні і зразу протиставили б - нічого спільного, мовляв! :)
Ну добре, а як щодо озаддя? Ще вже стосується свеса.
Анат
Повідомлень: 127
З нами з: Чет січня 26, 2012 6:30 pm

Re: Свес

Повідомлення Анат »

Танк, бокс ... Люди надають нові значення і не біжать позичати у сусіда. Ці позички знесилюють потугу мови.
Ба гірше, в голові мовця відсутній свій образ. Такий мовець поступово здає свою територію і з часом йому - кирдик.
Як на мене озаддя звучить нормально, має рису збірності. А ще озад.
краєзнавець
Повідомлень: 1091
З нами з: Сер червня 23, 2010 10:34 am

Re: Свес

Повідомлення краєзнавець »

Ще про гузир.
Гузир - це, зокрема, закінцівка (зад) ятера, невода, волока - сітчатих рибальських снастей. Коли таку снасть витягують на берег, у гузирі збирається піймана риба. Так і в озаддя автобуса, трамвая, хури при їх русі вперед інерція тягне пасажирів чи вантаж. Звідси й асоціація - свес=гузир.
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5832
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Свес

Повідомлення Кувалда »

та є слова "звис" і "звисок". навіщо видумувати? ;) додано
Відповісти

Повернутись до “Обговорення статей”