"та" в значенні "але"

Помилки, знайдені при перевірці української граматики, а також пропозиції з покращення

Модератор: Анатолій

Відповісти
mik_09
Повідомлень: 3
З нами з: Пон березня 30, 2015 8:59 pm

"та" в значенні "але"

Повідомлення mik_09 »

Додайте, будь ласка, правило для "та" в значенні "але".
Щоб виокремити коли "та" застос. як сполучник, пропоную ставити кому перед ТА коли за ним (відразу чи через декілька слів) йде НЕ (такий собі частковий випадок).

P.S. хотілось самому додати, але не зрозумів як воно там додається. є якісь приклади з обговореннями (бажано на укр. чи рос. мові)?
P.P.S. маю список всіх назв міст, сіл, районів та десь 98% всіх імен і по батькові (які викор. у нас в країні) ци цікавить така інфа? (наприклад у словник закинути)
Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3777
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Re: "та" в значенні "але"

Повідомлення Andriy »

Наведіть, будь ласка, приклад, де це правило буде виправляти помилку.

Щодо правил: ось тут є трішки про принципи роботи LanguageTool. Спробувати писати правила можна на сторінці спільноти LanguageTool, коли правило готове його тре буде закинути в файл правил українського модуля (у форматі xml)

Щодо назв: в словнику є велика кількість імен/по батькові і назв населених пунктів (переважно смт і більше), подивитися можна тут http://sourceforge.net/p/ispell-uk/code ... Dictionary; щодо сіл, то їх колись було б варто додати, але я підозрюю там буде велика проблема з формами написання, яку потрібно буде розгрібати.
mik_09
Повідомлень: 3
З нами з: Пон березня 30, 2015 8:59 pm

Re: "та" в значенні "але"

Повідомлення mik_09 »

кома перед ТА коли за ним відразу слідує НЕ
Тече вода в синє море, та не витікає.
Світить, та не гріє.
Світ ловив мене, та не спіймав.
-по цих варіантах питань не повинно бути, тут все чітко та-пробіл-не

кома перед ТА коли за ним не відразу слідує НЕ
Тут усі все знають, та ніхто нічого не скаже.
Я спробував уявити всі випадки і виходить (в теорії), що між ТА і НЕ:
можуть бути: слова, пробіли, закриті лапки і/або дужки в яких є текст або символи
не можуть бути: .,!;: (якщо вони не включені у закриті лапки чи дужки) відкриті лапки дужки (бо тоді НЕ буде частиною тексту поміщеного в "" або (), а таке НЕ для цього правила не підійде)
цей варіант коли між ТА і НЕ є ще щось окрім пробіла вже складніший і мабуть його треба поки відкласти, як писалось в деяких темах, у «список добрих справ» :D або поради того хто на цьому розуміється більше ніж я.
mik_09
Повідомлень: 3
З нами з: Пон березня 30, 2015 8:59 pm

Re: "та" в значенні "але"

Повідомлення mik_09 »

Andriy писав:Щодо назв: в словнику є велика кількість імен/по батькові і назв населених пунктів (переважно смт і більше), подивитися можна тут http://sourceforge.net/p/ispell-uk/code ... Dictionary; щодо сіл, то їх колись було б варто додати, але я підозрюю там буде велика проблема з формами написання, яку потрібно буде розгрібати.
мого смт нема :)
щодо форм написання, що тут маєте на увазі - це "село Село", "с.Село" чи "с. Село"?
як я розумію на загальнодержавному рівні якихось правил щодо написання нема, а якби були я б їх точно використовував в роботі.
в додаванні назв сіл та смт я вже побачив іншу проблему - назви. їх часом (не часто) уточнюють і змінюють...
Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3777
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Re: "та" в значенні "але"

Повідомлення Andriy »

щодо проблем з написанням я більше мав на увазі, щось на штиб село «Вєсьолоє» :)
Відповісти

Повернутись до “Помилки і пропозиції”