Мартіні

Тут обговорюються статті тлумачно-стилістичного словника r2u
I_Dominik
Повідомлень: 388
З нами з: Сер березня 18, 2015 4:34 am

Мартіні

Повідомлення I_Dominik »

Мартіні, -і, сер - різновид алкогольного коктейлю, в якому найчастіше змішують попередньо охолоджену горілку або джин з вермутом, і зазвичай подають з оливками.

Прийшов вчасно, хоча жінка геть не поспішала. У неї було зовсім мало картин — кілька полотен Ромні та одна картина Рейсдала. — Для келиха мартіні вже не зарано? — запитала вона. Я побачив, що перед нею вже стоїть келих. На вигляд напій був, як горілка. — Мартіні з горілкою? — поцікавився я. — Мартіні з горілкою? Я такого ще не пила. Це — джин із кількома краплями вермуту.
Ремарк Е.М. - Тіні в раю.
https://books.google.com/books?id=OZgVC ... 96&f=false
Востаннє редагувалось Чет серпня 13, 2015 5:16 pm користувачем I_Dominik, всього редагувалось 2 разів.
lelka
Повідомлень: 433
З нами з: П'ят листопада 19, 2010 1:19 pm

Re: Мартіні

Повідомлення lelka »

А як вам таке: Мартіні, незм., с. - алкогольний коктейль із джину (горілки) і вермуту, який зазвичай подають з оливками.
I_Dominik
Повідомлень: 388
З нами з: Сер березня 18, 2015 4:34 am

Re: Мартіні

Повідомлення I_Dominik »

Охоче змінюю 'серверують' на 'подають'.
Щодо решти, то надалі застановлююся. Писав 'різновид' і 'найчастіше', бо мартіні подають як з попередньо охолодженими горілкою або джином, так і теплим на льоді (Martini Straight Up vs Martini on the Rocks), як змішаним, так і 'втрясеним' - кращого слова підібрати не зміг :? (Martini Shaken vs Martini Stirred), сервірують як оливками, так і цибулею, цитриною, помаранчем, ба, навіть рибою та сиром - гидота, я знаю :) (served with olives vs served with cocktail onions, lemon, orange, anchovies or blue cheese) - в часі університетських студій, по навчанні я був бартендером в одному з мартіні-барів, то ж приготував їх не одну сотню, і на всякі захцянки надивився :) ...
lelka
Повідомлень: 433
З нами з: П'ят листопада 19, 2010 1:19 pm

Re: Мартіні

Повідомлення lelka »

:oops: Мої знання про мартіні грунтувалися на статті зі словника кулінарної термінології, тож скидаю капелюха перед вашим досвідом.
Разом з тим моє визначення не суперечить фактам, які ви навели, адже незалежно від температури напою його називають мартіні. Що ж до присмак, то зазвичай вказує на їх можливі варіації.
Анатолій
Повідомлень: 4697
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Re: Мартіні

Повідомлення Анатолій »

Я так розумію, що мартіні — це і коктейль, і марка вермуту.
I_Dominik
Повідомлень: 388
З нами з: Сер березня 18, 2015 4:34 am

Re: Мартіні

Повідомлення I_Dominik »

Найпопулярнішою брендовою назвою вермуту є Martini & Rossi. Але окремо Martini і окремо Rossi не вживають, подібно як не кажут окремо Dolce & Gabbana, Arm & Hammer, Head & Shoulders, Procter & Gamble, тощо ...
Востаннє редагувалось Чет серпня 13, 2015 5:29 pm користувачем I_Dominik, всього редагувалось 1 раз.
I_Dominik
Повідомлень: 388
З нами з: Сер березня 18, 2015 4:34 am

Re: Мартіні

Повідомлення I_Dominik »

lelka писав:Разом з тим моє визначення не суперечить фактам, які ви навели, адже незалежно від температури напою його називають мартіні. Що ж до присмак, то зазвичай вказує на їх можливі варіації.
Додав 'зазвичай' - то є слушна заувага.
Застановлююся на тому, чи не краще у визначенні замінити 'найчастіше' на 'традиційно', бо тепер є і ябучне мартіні (Appletini), i шоколадне мартіні (Chocotini), i багато інших новорворів, що сплюндрували цей колись шляхетний коктейль?
Анатолій
Повідомлень: 4697
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Re: Мартіні

Повідомлення Анатолій »

I_Dominik писав:Найпопулярнішою брендовою назвою вермуту є Martini & Rossi. Але окремо Martini і окремо Rossi не вживають
Тут кажуть, що вживають ;)
http://www.oxforddictionaries.com/defin ... ?q=martini
https://en.wikipedia.org/wiki/Martini_(vermouth)
http://www.merriam-webster.com/dictionary/martini

Та найголовніше, що на мартіні як різновид вермут кажуть українською (нехай і в розмовній мові):
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0 ... %83%D1%82).
Юстина мовчки кивнула, переодягнулася в домашній одяг, помила руки, витягла з торби пляшку мартіні й пішла до Альони і Повернулася вона з недавно розпочатою пляшкою мартіні, запітнілою, бо щойно з холодильника.(тут не про коктейль :!: ).
I_Dominik
Повідомлень: 388
З нами з: Сер березня 18, 2015 4:34 am

Re: Мартіні

Повідомлення I_Dominik »

В Україні п'ють вермут, та ще й його охолоджують?!? :shock: Його ж і як до мартіні додають, то тільки пару крапель...
Стосовно Мартіні як бренду, то ґарантую, що як попросите мартіні, то вас запитають горілчаний чи джиновий , а не солодкий чи сухий (два різновиди вермуту)...
Анатолій
Повідомлень: 4697
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Re: Мартіні

Повідомлення Анатолій »

I_Dominik писав:В Україні п'ють вермут, та ще й його охолоджують?!? :shock: Його ж і як до мартіні додають, то тільки пару крапель...
Ще й як п’ють, і не охолоджують і не по кілька крапель. :)
I_Dominik писав:Стосовно Мартіні як бренду, то ґарантую, що як попросите мартіні, то вас запитають горілчаний чи джиновий , а не солодкий чи сухий (два різновиди вермуту)...
Якщо в барі, то так, а як у магазині, то ні)))
Відповісти

Повернутись до “Обговорення статей тлумачного”