Коротка історія часу. Стивен Гокінґ

Max
Повідомлень: 165
З нами з: П'ят грудня 28, 2012 4:34 pm

Re: Коротка історія часу. Стивен Гокінґ

Повідомлення Max »

Бачу, пане Денисе, що ви справді робите свою справу за покликом душі. Не ображайтесь на мій закид щодо грошей: мені треба було переконатися, з ким маю справу на цьому форумі.
З дитинства пригадую, як бабуся мені розповідала, що літері "h" відповідає українська "г". Але з часом я зрозумів, що це далеко не так. Можливо, допоміг музикальний слух. Можливо, вроджена прискіпливість і схильність до наукового аналізу. І все це було без ніяких зовнішніх фінансових впливів. Тому я все ще сподіваюся, що ви спроможні на перегляд необгрунтованих позицій. Почитайте, як грамотно передавати англійську "h".
Мене здивувало посилання на постанову КМ щодо транслітерації. Транслітерація - це перезапис літер безвідносно до їх звучання, і вона стосується однієї мови. Запозичення ж відбувається на звуковій основі і потребує так званої практичної транскрипції, тобто адекватного відтворення звуків. Тобто прізвище Hawking слід не транслітерувати, а транскрибувати.
До речі, як секретар Транслітераційної комісії, яка 16 листопада 2000 року схвалила транслітераційну систему ТКПН, можу засвідчити, що ота постанова КМ - типова політична акція проанглійських лобістів. Хоча б тому, що в занглійщеному варіанті неможливо дотриматися вимоги взаємної однозначності. А це руйнує всю роботу з корпусами (включаючи БД, цитат-індекси, наукометричні дані тощо)
До речі, рекомендую читати мої статті щодо транслітерації (http://r2u.org.ua/forum/viewtopic.php?f=6&t=2765).
denys
Повідомлень: 159
З нами з: Суб березня 16, 2013 12:46 pm
Звідки: Славута, Рівне, Коломия

Re: Коротка історія часу. Стивен Гокінґ

Повідомлення denys »

Таких постанов Кабміну ще буде і буде. Світ не стоїть на місці. Це лише перші кроки врегулювання.
Max
Повідомлень: 165
З нами з: П'ят грудня 28, 2012 4:34 pm

Re: Коротка історія часу. Стивен Гокінґ

Повідомлення Max »

Пане Денисе, не з'їжджайте з теми. Ви прочитали мої статті? Чи розвиток українського мовознавства закінчився 1928 роком, а далі нецікаво?
denys
Повідомлень: 159
З нами з: Суб березня 16, 2013 12:46 pm
Звідки: Славута, Рівне, Коломия

Re: Коротка історія часу. Стивен Гокінґ

Повідомлення denys »

Max писав:Пане Денисе, не з'їжджайте з теми. Ви прочитали мої статті? Чи розвиток українського мовознавства закінчився 1928 роком, а далі нецікаво?
Я почитаю обов'язково вашу статтю, проте іншим разом. Зараз трішки зайнятий.
Max
Повідомлень: 165
З нами з: П'ят грудня 28, 2012 4:34 pm

Re: Коротка історія часу. Стивен Гокінґ

Повідомлення Max »

Гаразд. Якщо виникнуть питання - радий буду відповісти.
До речі, 22-24 квітня в Інституті української мови НАН України відбудеться міжнародна термінологічна конференція. У мене там доповідь про написання терміна "хімія". Якщо цікаво - приходьте.
denys
Повідомлень: 159
З нами з: Суб березня 16, 2013 12:46 pm
Звідки: Славута, Рівне, Коломия

Re: Коротка історія часу. Стивен Гокінґ

Повідомлення denys »

Max писав:Гаразд. Якщо виникнуть питання - радий буду відповісти.
До речі, 22-24 квітня в Інституті української мови НАН України відбудеться міжнародна термінологічна конференція. У мене там доповідь про написання терміна "хімія". Якщо цікаво - приходьте.
З радістю б відвідав, якби жив хоч близенько.
Відповісти

Повернутись до “Конкурси, проєкти, ідеї...”