Конкурс/Школа перекладу

Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Конкурс/Школа перекладу

Повідомлення Кувалда »

ну от :?
переносимо. Через 2 тижні
Olesya_Gomin
Повідомлень: 698
З нами з: П'ят серпня 31, 2012 2:49 pm

Re: Конкурс/Школа перекладу

Повідомлення Olesya_Gomin »

Кого куди переносите?(:
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Конкурс/Школа перекладу

Повідомлення Кувалда »

вручення призів
Olesya_Gomin
Повідомлень: 698
З нами з: П'ят серпня 31, 2012 2:49 pm

Re: Конкурс/Школа перекладу

Повідомлення Olesya_Gomin »

Та ну. Я не можу гарантувати, що буду наступного разу. Все залежить від того, чи нікому мене не припече ближче до кінця робочого дня. Вручайте призи, а я із собою щось придумаю пізніше.
Вибачте :|
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Конкурс/Школа перекладу

Повідомлення Кувалда »

Анатолій теж не зможе прийти. Тостмастер я вибрав спеціяльно, бо центр міста, нормальна година... Та й сам Тостмастер.
Тепер хай вибирають конкурсанти ;)
Дмитро
Повідомлень: 136
З нами з: Вів грудня 04, 2012 7:10 pm

Re: Конкурс/Школа перекладу

Повідомлення Дмитро »

Дякую панові Кувалді за те, що коротко підбив підсумки замість мене!
Півдня не було світла.
Що хотів би сказати наостанку. Важко не погодитися з пані Уляною. Сумно! Але сумно не тому, що недосконалі переклади люди (охочі чогось навчитися!!!) надіслали на конкурс, а тому, що книжки й часописи сьогодні рябіють текстами, багато-багато гіршими за конкурсні. Тож такі конкурси, безперечно, потрібні. І навіть конче потрібні. Я щиро дякую двом учасникам, які дійшли до фіналу. Шкода, що решта заявників відмовилися від конкурсу. Невже все знають? Так, призи в нас досить скромні (бо ж ми не фінансова організація), але досвід, гадаю, дорожчий за всякі призи. Щиро признаюся, що охоче взяв би участь навіть у безпризовому конкурсі, якби був певен, що він чесний. Та, на жаль, в Україні такий конкурс удень зі свічкою важкувато знайти. Сьогоднішні конкурси влаштовують переважно для певної групи осіб. А ті організатори конкурсів, що часом і відчиняють двері молодим та невідомим, уважають і одних, і других за масовку. Тобто країна помалу обертається на закриті акціонерні товариства. Оце й справді сумно! Мені важко уявити в нашій країні отакі події: http://lit-bel.org/by/news/3622.html, http://lit-bel.org/by/news/3655.html. Але, як бачите, наші сусіди активно працюють з талановитою молоддю. Спілка письменників Білорусі влаштувала цього року понад двадцять зустрічей молоді з видатними білоруськими літераторами. Як бачите, і сайт Спілки працює й оновлюється. І зв’язатися новачкам зі Спілкою дуже просто, бо вона має свої сторінки в «Контакті» й у «Фейсбуку». Є в Білорусі й часопис перекладної літератури «Прайдзісвет», що також організовує чимало конкурсів та літературно-перекладацьких заходів і має свої сторінки в соціальних мережах. Але в нашій країні, країні ЗАТів — я певен — багато хто скаже, що в цьому нема економічної доцільності. Оце ще й як сумно! Скажу відверто: я частенько знайомлюся з творами деяких сучасних українських авторів саме в білоруських перекладах, надрукованих у «Прайдзісвеце» чи в «Дзеяслове», бо мені приємніше читати вишуканий, добре зредагований білоруський текст, ніж його український оригінал, що його чи то через «культовість», чи то з яких інших причин навіть не торкалася редакторська рука. Оце вже сумно, що аж-аж-аж! І читаючи текст, писаний рідною мовою, в перекладі, завжди згадую слова нашого відомого мовознавця, літератора й перекладача, який дав мені колись добру пораду: перекладач має конкурувати з автором (звісно, в розумних межах)!!!
Отож, підсумки: переклад І набрав 31 бал (7+7+7+10), а переклад ІІ — 31,5 бала (8+8+6+9,5).
Сподіваюся, що школа наша працюватиме й надалі. Працюватиме чесно й сумлінно. Щиро запрошую нових учасників! Ну й, певна річ, читачів. Чому так мало читацьких оцінок? Люди, не будьте байдужі! Голосуйте іншим разом активніше!
До зустрічі в новому конкурсі!
Востаннє редагувалось Чет березня 28, 2013 6:00 pm користувачем Дмитро, всього редагувалось 1 раз.
Olesya_Gomin
Повідомлень: 698
З нами з: П'ят серпня 31, 2012 2:49 pm

Re: Конкурс/Школа перекладу

Повідомлення Olesya_Gomin »

Спасибі, пане Дмитре!
Оголосимо 2 тур? З 1 квітня?
Обіцяю цього разу приділити більше часу. :?
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Конкурс/Школа перекладу

Повідомлення Кувалда »

Дмитре, підсумків я не підбивав ;) (я не член журі), а з рештою я цілком згоден :D . Буде бажання проводити конкурс - я, звісно, підтримаю.
Але тут має бути ініціатива насамперед перекладачів :!: . Від мене щира дяка всім журійникам (для них теж є призи, залишилося побачитися :D ).
Olesya_Gomin
Повідомлень: 698
З нами з: П'ят серпня 31, 2012 2:49 pm

Re: Конкурс/Школа перекладу

Повідомлення Olesya_Gomin »

Я готова. Оголосіть тільки дедлайн і текст (: Ще раз пропоную Обаму :mrgreen:
Дмитро
Повідомлень: 136
З нами з: Вів грудня 04, 2012 7:10 pm

Re: Конкурс/Школа перекладу

Повідомлення Дмитро »

Olesya_Gomin писав:Спасибі, пане Дмитре!
Оголосимо 2 тур? З 1 квітня?
Обіцяю цього разу приділити більше часу. :?
Я не проти. Звісно, коли будуть ще охочі. Можна й Обаму. :)
Відповісти

Повернутись до “Конкурси, проєкти, ідеї...”