Джеремі Кларксон. Джеремі Кларксон та світ довкола

Перекладацька майстерня
Відповісти
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Джеремі Кларксон. Джеремі Кларксон та світ довкола

Повідомлення Кувалда »

Джеремі Кларксон. Джеремі Кларксон та світ довкола/ Перекл. з англ. Андрія Маслюха. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. – 336 с.
Чудовий переклад, класна книжка, багата мова.
Але тре’ згадати й про дьоготь :roll: . По-перше, недоречне і вельми рясне «котрикання» [не можу второпати, чому так проблемно засвоїти, коли уживаємо «котрого», для 95% перекладачів/редакторів/коректорів :?: Тим паче, що в усній мові цього котрикання й близько нема: язик не обдуриш, а папір стерпить? :) ]. По-друге, оригінальний ужиток «би», ну, і вже й «щоби» автоматично. Просте ж правило :!: : «Але щодо часток же і би і їх скорочень ж і б, то треба сказати, що умови відпадання в них е й и цілком точно визначені: ж і б будуть завсіди після слів, що кінчаються голосним, а же і би після слів на приголосний: вони ж, ми б, щоб там не трапилося, хоча б і хто і т. ін., але він би, такий же і т. ін. Вживати же і би після слів на голосний не слід (крім тільки ніже й ніби)». Що в ньому складного?! Звідки «щоби»?! Бо у Франка є? Чи десь у вірші вжито? Чи просто забаглося?
Ну і по-третє, надужиток «зі». Це впадає в око і ріже вуха.

Книжку варто прочитати. Дотепна, місцями сарказм. Багацько прізвищ, але ретельно зроблено примітки [мовні огріхи в примітках тут не розглянуто].

Особливості:
передання g – ґ: послідовно з власними назвами [хоч рентгенівські промені – Рентґенові], але не з загальними: орґанайзерів, віаґрою, але глобального тощо
передання h – г: послідовно більш-менш, навіть Бетговену, але трапляється Оклахому, Хусейна, хобі, хіт, хіпуваті, хоча гіпі
l: Менделсон, Гаролда, але лінкольнширських, Ральф, Лінкольна, Мільтона; Гарольда Шіпмена і Гаролда Шіпмена

Огріхи: в Косово; що правда; Англіканської Церкви; Європейського Парламенту; на кшталт Холодної війни; Кінґз-Роуд (але Риджент-стрит), Кембриджського; подібний на агента; подібний на автобусну; подібний на одне; подібний на гея – подібний до/схожий на; відповідність історичним фактам; Деніз Ван Аутен

Плюси: відповідний ужиток у/в; і/та/й, хоча трапляється: це у себе в номері; насправді у Європи; дощова у нас; у вусі у нього; однаково усе; владі, у назві; можливості усе; полетіти у ньому; попросили у нас; чи у Нью-Йорку; а у них; бути у нас
Добре з ужитком родового відмінка [замість знахідного].
Нема активних дієприкметників :!: , крім: від блукаючих хвиль

Мінуси:
Ґергарда Шрьодера – Шредера; зі Шрьодером
В тексті: до посольства Південної Африки; в примітці: південноафриканський правозахисник… Південно-Африканської Республіки
Недоперекладено власні назви: магазині «Computers R Us», ноутбука «Sony», програмі «Saga Holidays» тощо, назви пісень, альбомів [The Dark Side of the Moon тощо], груп [Pink Floyd тощо], компанії «Ford», «General Motors» тощо, навушники «Akai» [а ще довільний вжиток лапок]; але крутять лише Carpenters, але роздовбаного «Ремінґтона», новенька «Феррарі» тощо
поп-музики; біґ-бендів, веб-сайт
ніби магнітом – магнетом
Девід – Дейвід
недоречний ужиток отримати/одержати замість здобути/дістати: намагається отримати підпис; отримувати від вечірок стільки задоволення; держава отримає право; отримує три секунди; отримає велетенську знижку; отримувати в обличчя; ви отримуєте… надію
форми "було/буде зроблено": кандидатуру не було узгоджено; було прийнято рішення; було використано 300 тонн; на мапі його не було позначено; на моє ім’я було замовлено номер; термінал… було розташовано; колій не було пошкоджено; шлагбауми було опущено; було розроблено нову угоду; проекти уперше було внесено; було зайнято ще два столики; вітрини… було завбачливо загороджено; наступника зі списку було викреслено; закуску було полито шпалерним клеєм; в газеті було написано; докази було виявлено; коли було скоєно злочин; було звільнено з-під варти підсудного, котрого; було запрошено трьох архітекторів; гроші було надано через; суму… було виділено; виліт було призначено; було оприлюднено вердикт; машину було забито; так було написано на етикетці; його було виготовлено в Росії; було би прийнято рішення – було б ухвалене рішення; питання буде вирішено; папір щоранку буде складено; загрозу… буде відвернуто; відтак було б урятовано мільйони; Усе там було розписано; В інструкції було написано; гроші було надано через; було вперше виявлено; стіну було завішено; акроніми було вигадано; буде внесено дані
недоречний ужиток «котрого»: майстра, котрий; чоловіком, котрий; вояків, котрих; солдатів, котрі; люди, котрі; продавця, котрий; типів, котрих; англійців, котрі; товстуна, котрий; телевізійників, котрі; військових, із котрими; агентів секретної служби, котрі; пенсіонерів, котрі; бовдурами… котрі; подружкою, котра; дівчат, котрі; людей… котрих; колега, з котрим; хлопець… котрого; підліток, котрий; сусідів, із котрими; комп’ютерник, котрий; офіціанта, котрий; людей, котрих; типа… котрий; жінок, котрих; лесбійок, котрі; стиліста, котрий; діти, для котрих; торговець, котрий; особа, котра; людина, котра; люди, котрим; шахтаря, котрого; авіадиспетчера… котрого; хлопця, котрого; фахівців… котрі; бідолаху, котрий; ірландкою, котра; туристами, котрі; маму, котра; отой, котрий; молодиків, котрі; любителя музики, котрого; з жінко, котра; чоловіка, котрий; вояків, котрі; людей… котрі; людина, котра; суддею, котрий; з чоловіком, котрий; банкір, котрий; егоїста, котрий; дівчина, з котрою; негідник, котрий; староста, котрий; фахівця з піару, котрий; нікчеми, котрі; люди, котрі; терористами… котрі; дитина, котра; людини, котра; хлопця, про котрого; дівчина, котра; чувака, котрий; жонглери з Ефіопії, котрі; бовдуром, котрий; термінатори, котрі; захисників… котрі; людина, котра; пастухи, котрі; вояки, котрі; дівчат, котрі; Дітям, котрих; мати, котра; приятель, у котрого; жінку, котра; чоловік, котрий; чоловіком, котрий; підлітків, котрі; бізнесменів, через котрих; прибульців, котрі; клоунів, котрі; рибалок, котрі; людей, серед котрих; бабуль, котрі; людини, котра; відпочивальників, котрі; одинака, котрий; людей, котрі; гостей, котрих; крихітка, котра; політиками з країн третього світу, котрі; солдатам, котрі; людина, котра; росіян, котрі; борцями за свободу — котрі; дітей, котрих; жінку, котра; астронавтами, котрі; людиною, котра; хлопцем, котрий; африканцям, котрі; американцем, котрий; жінка в перуці, котру; людьми… котрим; японці, котрі; українцями, котрі… румунами, котрі… угорцями, котрі… новозеландцями, котрі… болгарами, котрі; типи, котрі; матері, котра; жінка, котра; люди, для котрих; жінку… котра; молодика, котрого; гостей, котрі; інспекторів, котрі; людей, котрих; родичів, котрі; з людьми, котрі; людей, котрі; діти, котрі; жінки, котрі; власника… в котрого; жінок… котрі; Фішер, котрий; пожежника, котрий; соціалісти… котрих; люди, котрі; лікар, котрий; братом, котрий; пілоти, котрі; американцями, котрі; красуні, з котрою; перукаря, котрий; дівуля, котру; мотоциклістів, котрі; в людину, котра; занудами, котрі; чоловіка, котрий; фіґлярі, котрі; є люди, котрі; як люди, котрі; автожурналіст.. котрого; студентів, котрі; студентам, котрі; жіночок, котрі; людей, котрі; злодійка, котра; терористів, котрі; дружиною, котра; про людей, котрі; людини, котра; двох хлопців, котрі; індонезійців, котрі; дивака-англійця, котрий; людиною, котра; китаянкою, котра; людини, котра; першим перуанцем, котрий; людину, котра; чуваком, котрий; людей, на котрих; поліціянтів. Котрі; будівельниками, котрі; телефонувати людям, із котрими; дівчина з немовлям, котра; особи, котра; люди, котрі; чувака, котрий; людина, котру; ті двоє самотніх татів, котрих; пань, котрі; медика, котрого; пілотові, котрий; чоловіки середнього віку, котрі; люди, з котрими я не зустрічаюсь у справах; чоловіків, котрі складають екіпаж; члена парламенту від лейбористів, котрий; туристи, котрі; особа, котра; керівників компанії, котрим
жодні (множина замість однини або "ніяких"): без жодних очевидних причин; жодних ознак; жодних сумнівів; жодних нових людей; жодних доказів; без жодних пояснень; без жодних очевидних підстав; жодних шансів; жодних комп’ютерних фокусів; жодними труднощами; жодних протестів; жодних заперечень; жодних звинувачень; жодних проблем; жодних надійних засобів; жодних звернень; жодних сімейних сварок; без жодних очевидних причин; без жодних зрозумілих приятелів; жодних відповідей; без жодних на те причин; без жодних помітних причин; жодних вказівок; жодних переваг; жодних сумнівів; жодних практичних підстав; без жодних очевидних причин; жодних конструктивних вад
«би» замість «б», «щоби» замість «щоб»: було би трохи; щоби трохи; щоби з; щоби вкласти; щоби поприбирати; щоби кожен; щоби на собі; щоби від нього; щоби якось; означало би; щоби переглянути; ми би втратили; чому би вам; було би чогось; мені би не; виглядала би на; мали би жити; було би скласти; щоби ризикувати; повилізали би з; була би сила-силенна; було би подорожувати; мало би вистачати; чому би не; щоби провезти; було би подивитися; було би дуже; було би набагато; було би пустити; почувався би через; щоби вони; щоби зустрітися; пішло би значно; було би кудись; опинився би там; прикинувся би геєм; довелося би хіба; чого би я; було би заталапане; щоби допомогти; щоби вести; було би модифікувати; щоби побудувати; коштували би там; щоби мене; було би навіть; щоби посміятися; було би ще; спала би на; здогадалися би; щоби збагнути; щоби підняти; спопелила би його; щоби розгубити; щоби жити; щоби ваші; щоби десь; щоби зачати; було би непогано; щоби дуже; було би підказати; хоча би; могла би підшукати; зуміли би розслабитися; щоби тримати; висловилися би телевізійники; здавалося би, нездоланними; щоби тут-таки; щоби про; щоби засадити; щоби садити; щоби створити; хотілося би відмовитися; було би життя; слугували би винятково; здавалося би, просто; щоби ваше; щоби вітер; було би зробити; було би й; було би їм; могли би пограбувати; було би заборонити; щоби провести; щоби підстелити; було би задушити; щоби зіграти; щоби знайти; щоби розгледіти; щоби подивитися; щоби в’їхати; щоби вас пустити; хотіли би понад; щоби там; щоби замерзав; було би поправити; знали би ви; могли би вони; могла би вступити; було би значно; щоби зробити; було би спорудити; ліпше би ці; щоби народ; щоби спростувати; вдалося би звести; щоби почитати; щоби про; могла би проводити; щоби п’ять; щоби землю; щоби відривати; щоби мати; щоби зважатися; щоби якось; подивилися би ви; дідько би їх; мало би неабияке; щоби мати; щоби колір; хотів би відразу; хоча би війну; щоби його; щоби повправлятись; щоби ви; могла би приберегти; щоби стягнути; щоби вам; було би дешевше; щоби такого; щоби знову; щоби щось; щоби спорудити; довелося би відкачувати; щоби спробувати; щоби виконати; щоби зрушити; щоби зберегти; щоби варити; щоби віднині; щоби ніхто; щоби як; щоби пояснити; щоби ми; мали би за; поширило би собі; нізащо би не; були би сотні; провалилося би; сиділи би Рон; видавала би щонайбільше; чому би просто; стало би теж; щоби збільшити; відмовилися би на; відмовився би; щоби побачити; було би відбою; мали би розуміти; щоби я; повелася би будь-яка; вже би не; вітало би трійко; сяяла би; розійшлися би відразу; мали би звати; щоби побачити; звучало би краще; щоби на; продавали би високоякісні; потрапила би до; щоби мати; щоби бігти; щоби перемогти; щоби показати; щоби мої; щоби кури; щоби з’ясувати; щоби мати; розганявся би до; добралися би до; прибули би до; з’явилися би там; було би надіслано; означало би мандрувати; валандалася би; хотіли би ми; щоби як; були би гранти; щоби не впасти; тільки би не; стали би на дибки; щоби біля; щоби відростити; нічого би не; щоби скласти; знайшли би ліки; щоби проводити; щоби якнайкраще; щоби просто; котився би піт; відлякали би навіть; була би ціла команда, яка дбала би про те, щоби на… щоби мені; я би загинув; було би приблизно; допомогли би їм; щоби поцілувати; щоби випробувати; щоби хтось; щоби моя; спали би вам; щоби сказати; щоби довідатися; щоби їх; знали би, що; щоби події; щоби не; щоби сісти; щоби їхні; щоби якось; щоби за; чому би не; краще би вгатити; дбала би винятково; було би відразу; щоби зробити; щоби ніхто; мала би; хоча би Парламентську; щоби спорудити; щоби готувати; відбулося би чудово; підписався би я; піднявся би я; завагабався би; щоби хтось; щоби розумники; чому би не; мали би переконати; могла би висіти; щоби назвати; довелося би перетнути; яке було би найгіршим; щоби вони; згодилося би що; що би ви; щоби з доброї; здивувався би; щоби їх; щоби накивати; могло би звернутися; викликало би гостру; було би, наприклад; платили би по; було би кинути; щоби хтось; хотіли би думати; щоби була; давала би змогу; зламала би зуби; щоби картина; я би радше; довелося би; щоби якась; щоби виростити; було би ковтати; щоби продавати; виглядало би; щоби туди; щоби тільки; довелося би; було би засмажити; щоби створити; щоби перевозити; було би побудувати; не мало би бути; прогуляся би Місяцем; щоби бодай; щоби пропустити; щоби якось; щоби перетнути; щоби «Конкорд»; почувався би той; була би приємним; було би жодного;було би потім; щоби встановити; хотіли би ви; щоби забрати; щоби мене; спрацювало би навіть; була би купа; ламали би комедію, щоби якнайшвидше; щоби встановити; вийшло би щось; могла би вирости; щоби ми; щоби щось; щоби це; ви би неодмінно; що би таке; щоби звести; могла би навіть; награвала би перехожим; хотіли би бачити; твердили би, що; розгорталися би події; щоби хтось; щоби якось; щоби хоч; могли би бути; щоби прикрасити; щоби то; щоби відчути; чому би не; порадили би якісь; щоби виловлювати; я би не; були би дощоби сформулювати; щоби вона; щоби спочатку; щоби двоє; щоби визначити; було би незле; найкраще би він; могла би стати; щоби лист; остогидло би їздити; щоби трохи; наважився би наіть; могла би бути; хотіли би його; щоби пробити; щоби дати; щоби потрапити; щоби заробити; щоби виправити; щоби порятувати; щоби сиділи; щоби пересісти; щоби просто; могли би бавитися; було би побалакати; щоби повернути; відтягнули би геть; запрацювала би; щоби сьогодні; було би ходити; переплюнули би цього; Чому би не найняти дівчину-піарницю, котра робила би це; щоби завдати травми супернику; люди, котрі просто би проводили; не змінила би; могло би; створювали би з; допомогли би збагнути; могло би насамперед; сподобалося би жити; завадили би
зі замість з/із, із замість з: зісередини; мандрували зі сами; починаючи зі січня; телевізора зі шоколадкою; завтра зі самого; консорціум із участю; дітей, із котрими; запал із атомної; устрою зі закладу; сам зі шахтарського; гниду зі Заходу; потеревенити зі земляками, котрі; один зі затятих; в’язнями зі сусідніх; відвідувачів із Іспанії; лише зі шістнадцяти; у зв’язці зі шаленим; кріслі зі заплющеними; коли зі саду; лисицю зі собаками; яйця зі супермаркету; панянок із Албанії, котрі; клерків зі Сіті; пуття зі шатла; хлопців зі журналу; будинки зі самого; битва зі законами; спільного зі «Сендеро; родини зі села; зі шістнадцяти. Є правильно: аби воз’єднатися зі своїми колегами [щоправда, «аби» тут недоречне]
більш/найбільш: нікого більш нещасного; найбільш ідіотський; більш безпардонним; якнайбільш поблажливим; найбільш кумедні; найбільш маломовний; найбільш шанованих; найбільш нещасний; найбільш нещасні; найбільш депресивних; більш депресивною; найбільш навіжених; найбільш екзотичних; з найбільш сірих, нещасних і огидних міст; найбільш обурливий; більш справедливими, швидкими та дешевими; найбільш аристократичних
радше замість швидше/точніше: будуть радше британські; це радше велика сталева рибина; Там ви радше чуєте; Радше це ще одна нагода; це радше своєрідні; вони радше скидалися на батьків; вкладали свої гроші радше в час, аніж у разі. Є доречно: радше би цілий той час присвятив; я би радше слухав [правда, це не стосується вжитку «би»]
зайве є або орудний замість називного: сім’я є великими спонсорами; я є тільки ще одним; завданням якого є пошук; Америка не є непереможною; найбільшою загрозою для людства є падіння; рівнею мені є Стівен; аби з’ясувати, чи не є ви утраченою ланкою – щоб з’ясувати, чи ви не втрачена ланка; такою, якою вона справді є
ужиток «аби» замість «щоб»: ковбасок, аби поставити; удосталь, аби надіслати e-мейла; а тоді буде вжито заходів, аби такого ніколи не повторилося; наполягають, аби уряд щось із цим робив; жити так, аби не наражатися на ризики; аби залишитися без пені в кишені; кабріолет, аби було де знову те волосся розкуйовдити; для того, аби вести таке собі привільне життя; аби він допоміг; зателефонував би, аби заздалегідь перепросити; досить, аби виправдати; зателефонував, аби зробити замовлення; досить, аби вам просто зірвало дах; між тим, аби відступити; там, аби знову дістати по писку; хочуть, аби в містах; аби вас обслужили; Теодоліт, аби переконатися; переймаюся тим, аби знайти; 23 років, аби вийти за межі нашої Сонячної системи – щоб … Сонцевої; знадобився нашатир, аби прийти до тями; до своїх підстав, аби уникнути обвалу цін; Аби успішно подолати звуковий бар’єр; так, аби цей останній політ перетворився на поминки, а став радше святом; постановив, аби всім. Запрограмувати так, аби він цілий день дзижчав; можливостей, аби просуватись; аби купити собі пінту; що ж, аби там працювати; Треба, словом, аби він сам не схотів; не конче переймалися тим, аби правильно відповідати; фотографуватимуть, аби поширювати знімки; аби надати… можливість отримати дозвіл; Аби все це припинити, слід; судді, котрі й дня не проживуть, аби десь не дати маху; Добре було б, аби хтось нагадав; аби наново поштукатурити; десять років, аби зробити те; аби потім мешкати; не чув, аби навіть; п’ють, аби сп’яніти. Є правильно: аби тільки маркування [тільки тре’ «марковання»]
у принципі: у принципі, я готовий; Тому, в принципі, й серед лесбійок мали би траплятися – Тому, загалом, … мали б; І я, у принципі, не впевнений; Що, у принципі, звучить іще досить непогано; Втім, у принципі, якби я мав змогу; У принципі, дуже шляхетно; У принципі, таке-от мистецтво; Я, у принципі, був готовий; У принципі, я розумію; племінниці, котрій, у принципі, нічого не бракує – племінніці, якій загалом нічого не бракує
нагадувати замість схожий/подібний/скидатися: їжа іноді нагадує на смак щурячий послід; це нагадувало якусь схему; це нагадує новий костюм; Париж нагадує якийсь слонівник; нагадувало на смак копчену; нагадував на вигляд; будівля нагадує корабель; кого ви нагадуватимете; Нікого не нагадує?; найбільше нагадує рингтони; це дуже нагадувало давні часи; сміх той нагадував буркотіння; Кеннок-Чейз … нагадує Йосеміті; ми нагадуємо таку собі націю випалених сірників; дерен нагадує з вигляду; він нагадує фестиваль
недоречний ужиток орудного відмінка в складеному присудку: Гітлер був німцем; монархія була надто сильною; була би принаймні вдесятеро вищою; був чи не єдиним; буде колосальною; були елітними агентами; ситуація могла бути значно, значно кращою; була слабшою; Першим цю думку озвучив я; була десь такою; не був нездоланним
відсутності спонсорських коштів – браку
здійснювати: здійснював сходження; здійснення відкриттів; здійснювати рейси; випало здійснити ризиковану й ефектну операцію; здійснила найрозкішніше плавання
вирішувати: вирішити цю проблему; вирішив цю проблему; вирішити цю проблему; вирішувати суперечки; вирішили проблему; вирішити цю проблему; питання з часом вирішиться; вирішує цю проблему – розв’язує
замість -ові: відданість бренду; завдяки коректору; відповідав кольору; допомогти уряду; Цьому заходу; проекту судилося
незважаючи: на тих людей, котрі, незважаючи на мжичку; незважаючи ні на це, ні на постійну мжичку
інша характерна риса; характерна особливість; характерні місцеві ознаки – характер – це і є риса/особливість/ознака
проте, з іншого боку; з іншого боку, візьміть; Але, з іншого боку; хоча, з іншого боку – другого
дослівно, через кілька хвилин
якогось співчуття; співчуваю
переважна більшість тих; переважній більшості; переважну більшість – значну
у тій частині музею, яку саме зачинили на ремонт – закрили
Плутання «відтак» [після] з «тому»: А це відтак означало; Відтак я черговий раз не побачився; Відтак його перейменували; Ходила до школи в Англії, а відтак не говорить ірландською; Це відтак породжує ще одне запитання; відтак якщо ви вчинили; Відтак саме його змальовують народові як одутлого бовдура, котрий; Відтак усе там і стоятиме; Відтак міській раді, яка наважилася би; Відтак у мене було; Відтак ті, кому кортить; відтак ті збоченці жеруть геть усе; Відтак я опинився; Я використовував його книги хіба в убиральні й відтак проґавив свій потяг до раю: університет; відтак очолювана Штатами коаліція виглядає
тамтешні вчені; учені так не думали; вченим і медикам; вчених у світі стає дедалі менше; нестачу вчених; інші вчені; завдали вченим; вчені витратили; як ми, вчені, це називаємо; молоді вчені
в розробку літака – розроблення
означало би зробити істотний крок назад; пересуватися черепашачим кроком
заковика лишень у; лишень у двох; тут є лишень; Лондона, а у столиці лишень один; зробить лишень один; собі лишень уявити; хочете лишень одного; сидите лишень у сонячну погоду; лишень о 3:30 – лише
визначитися з дрес-кодом; під’юджували … визначитися
безкоштовному дитсадку; пляшки безкоштовної води; безкоштовної риби; безкоштовних канапках; безкоштовні напої; безкоштовно видаватиме дітям – безплатно
не зовсім точне визначення
почувався би не у своїй тарілці
приносити нам приємність; приніс би неабияку користь
поливати шаблі кожні п’ятнадцять хвилин – щоп’ятнадцять; кожні п’ять хвилин; кожні п’ятнадцять секунд
жилавий, цілий укритий татуюванням чолов’яга – цілком
«у 2,3 рази» і «у 2,5 разу» – Ін-т укрмови НАНУ радить «раза»
повітрозабирачі – повітрозабірники

Росіянізми:
взагалі-то [часто]
котушку.. скотчу
під час зйомок; щоразу зйомки; на зйомках
протитанкових снарядів; ці снаряди; такими снарядами
в один-єдиний спосіб; один-єдиний, одну-єдину газонокосарку; один-єдиний раз; одною-єдиною метою; один-єдиний бізнес, одну-єдину річ, один-єдиний день [але є і: один-однісінький]
значить, ваш співрозмовник – значиться, ваш розмовник; цікавішим співрозмовником; моя співрозмовниця; пошити співрозмовника в дурні; у свого співрозмовника
значить, доведеться; значить, мені треба; значить, доведеться; значить, вам уже важливіше – значиться
кидаю у відповідь дивний відсутній погляд
найгірше чтиво
прямих включень; не виключено, втім; решта з гвинтівкою включно
бачив, причому в; причому коли; причому якомога; причому два; причому не тільки; причому не шарами
наскільки сильна в мене воля, наскільки міцні пута дружби; от наскільки більше; наскільки мені відомо; не уявляємо, наскільки пощастило; наскільки ж погано; наскільки я міг судити; наскільки мені відомо; наскільки я бачу; наскільки я бачив; наскільки я можу розібрати; за ними, наскільки я розумію; не дізналася, наскільки близькою [Є: На скільки велику помилку ви збираєтеся зробити – за Голоскевичем]
настільки розумні, щоби збагнути; настільки тупу; настільки тупа, щоби вважати; настільки тупа, щоби вірити; веселіша — настільки, що
та оскільки сьогодні – та що
порівняно з чим; порівняно з росіянами; порівняно з конкурсом; нічого порівняно зі звичайними людьми; порівняно з іншими вірусами; вперед порівняно з третім світом; кращий порівняно з; нічого порівняно з новою версією
передачі його до рук
американський льотчик; льотчик-випробувач
уроки хімії
кепсько екіпірованих борців
приймуть ванну; рішення тут кожен має прийняти сам; приймати рішення; приймати знеболювальне; рішення… приймають
бойового вертольота; вертольотів
на страхування
невід’ємне право
великі особняки
підйомними пластиковими вікнами; таким самим прийомом; застосовуючи прийоми; у Британії на підйомі
пульт дистанційного управління; система управління
двостволки
на підготовку до; братися до підготовки вечірки; в екіпіровці; підготовка у них; упаковці з їжею; для підготовки
тільки от по телевізору вас не лише почують; по телевізору виглядали; говорив по мобільному; стареньку, котра мешкає по сусідству; читали книжки по телевізору; дивлячись по телевізору
у чималеньких позашляховиках
поліцейські розвороти, поліцейський розворот, лежачих поліцейських, лежачі поліцейські; поліцейські катери; поліцейський катер; дивитися по ТБ поліцейську хроніку; поліцейський запитав, поліцейські машини [але є поліціянти, зокрема «лежачий»]
до закінчення посадки; перед посадкою; зробить незаплановану посадку
журналісти з усіх сил
довкола в нас на очах
«TetraPak», яка спеціалізується на упакуванні та переробці продуктів харчування – переробленні харчових продуктів
каракулі у блокноті
холостий патрон; стріляли холостими
приналежність
спеціальних датчиків
податок у розмірі 7 відсотків; річний дохід в обсязі; внесок у розмірі 80
сонцезахисними щитками; сонцезахисних засобів – хотілося б побачити ті засоби, які захищатимуть сонце
зодчества
перепалку; приземлитися на дозаправку
винесення цього вироку – куди?; винесення більш-менш осмисленого рішення; щоби винести присуд
обійшовся мені у 2000 франків
вартий такої поїздки; вартість поїздки; кілька таких поїздок; під час першої поїздки; ділових поїздок
Купол тисячоліття, два «Куполи тисячоліття»; «Куполом тисячоліття»
убивала час ще одна сімейка
якби вчені зуміли спрямувати в корисне русло – науковці… річище
неблагополучних районів
з дюжиною приятелів
барабанщикові
юні гонщики; мотогонкамиавтогонщика [але є: лижними перегонами]
горілка Бунзена – пальник
якщо вже на те пішло
в натуральну величину
три метри в обхваті
великий крупний план, середній крупний план
Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3777
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Re: Джеремі Кларксон. Джеремі Кларксон та світ довкола

Повідомлення Andriy »

ж і б будуть завсіди після слів, що кінчаються голосним, а же і би після слів на приголосний
Грінченко дещо не згоден: :)
Дереться горло — чи би спало, чи би жерло.
Як би вівці на сукровищі попасли, зараз би їм уняло манну — вони утратили би молоко
Вистинала би я ліс буковину...
А цитати з народного взагалі цим рясніють :)

Окрім того, якщо далі слово починається на «б/ж» («могло би бути») то, можливо, «би/же» може бути?
Також якщо далі слово починається на дві приголосні: «на якій вони могли би процвітати»?
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Джеремі Кларксон. Джеремі Кларксон та світ довкола

Повідомлення Кувалда »

в Номиса, щоб римувалося, а решта прикладів з Західної України.
А проблема з прикладами для народного. Тепер Підмогильних нема. Як з одним у реченні буде добре, так з чимось іншим зле. Тому не всі приклади бездоганні :oops:
а нащо? "могло би процвітати" вимовніше за "могло б процвітати"? Для мене ні ;) .
І не тре’ тут про "рясніють" :mrgreen: . є декілька речень або для рими (пісня), або західняки, знову ж таки. Не хотять вони вчити мову, думають, що знають. От Франко знав, що не знає, тому вчив, але до б/би, певно, не дістався :roll:
Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3777
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Re: Джеремі Кларксон. Джеремі Кларксон та світ довкола

Повідомлення Andriy »

гаразд :)
додав правила для б/би та ж/же на http://r2u.org.ua/check
Відповісти

Повернутись до “Порадник”